دسته‌بندی نشده

معرفی و بررسی انواع گن لاغری و بعد از عمل به همراه قیمت روز

گن لاغری چند سالی است که وارد بازار شده است. کاربرد و عملکرد این گن ها برای زمانی است که شما بخواهید ناحیه ای از بدن خود را جمع تر یا باریک تر کنید. اغلب استفاده از انواع گن لاغری و بعد از عمل در میان خانم ها کاربرد بسیار زیادی پیدا می کند. علاوه بر این ها باید اضافه کنیم که گن ها فقط مختص به جمع کردن اندام و یا کوچک تر نشان دادن آن ها نیستند. کاربرد های دیگری هم دارند که در ادامه به بررسی دقیق آن ها می پردازیم. در این مقاله قرار است با کاربرد ها، مزایا و عوارض استفاده از گن نامناسب را مورد بررسپس تا انتها این مقاله همراه ما باشید.

یک خانم جوان با گن لاغری سفید

گن چیست و موارد کاربرد آن

گن ها یا همان لباس‌ های شکل‌دهنده ، در اصل نوعی لباس زیر هستند که زیر لباس اصلی پوشیده می شوند به بهبود فرم بدن و کاهش وزن کمک می‌کند. در تعریفی دیگر، گن لاغری و گن های بعد از عمل، پارچه ای از نوع کشی هستند که از جنس های متفاوتی ساخته می شوند و شما می توانید با تهیه این گن های لاغری و پوشیدنشان، بدن خود را بسیار جمع و جورتر و کوچک تر از قبل نشان دهید. گن اندام فرد را جمع و جور تر نشان داده موجب افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود. همانطور که در مقدمه این مقاله نیز بیان کردیم، اغلب گن ها برای جمع کردن اندام کاربرد دارند. برای مثال در حال حاضر شما می توانید از گن لاغری مخصوص پا، ران، شکم، پهلو، سینه و … استفاده کنید.

اما نکته ای که در این میان برای گن لاغری مطرح می شود این است که، آیا فقط گن ها برای لاغری کاربرد دارند؟ جواب این سوال منفی است. گن ها در ابتدا برای مصارف پزشکی طراحی و تولید شدند. به این صورت که پزشک ها برای تسریع فرایند جوش خوردن اندام مختلف بدن، آن ها را به بیماران خود توصیه می کردند. در حال حاضر هم این گونه است.

دو عدد گن سیاه و سفید در بدن دو عدد خانم

معرفی انواع گن لاغری و بعد از عمل

همانگونه که در مطالب بالا نیز به آن اشاره کردیم گن ها علاوه بر لاغری در بحث های پزشکی هم کاربردهای بسیار زیادی دارند. حال ممکن است که هر کدام از گن های پزشکی و گن لاغری با توجه به جنس مواد به کار رفته برای تولید آن، جنسیت، کشور تولید کننده آن و اندام هدف تفاوت هایی با هم داشته باشند و با توجه به موارد گوناگون به دسته های متفاوتی تقسیم بندی شوند. در ادامه با معرفی انواع گن لاغری و بعد از عمل با شما همراه خواهیم بود.

انواع گن لاغری

بازار استفاده از گن های لاغری امروزه بسیار داغ است و طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این میان، خانم ها بیشتر از این گن ها استفاده می کنند. حال همانطور که گفتیم گن لاغری ممکن است با توجه به شرایط مختلف در دسته های متفاوتی قرار داده شود. اما در میان انبوهی از گن های لاغری، گن های مخصوص شکم و پهلو در میان بانوان از اهمیت بیشتری برخوردار است و اکثر بانوان از این نوع گن استفاده می کنند. البته این نوع از گن ها در مسائل پزشکی هم بی کاربرد نیستند. برای مثال، بعد از انجام عمل پیکر تراشی، استفاده از گن لاغری شکم و پهلو توسط پزشک معالج تجویز می شود.

در حال حاضر گن لاغری در انواع مختلفی تولید شده است. برای مثال گن شنی، گن ورزشی و… نیز از دیگر گن های لاغری هستند که در میان بانوان بسیار طرفدار دارد. کاربردی ترین و پر استفاده ترین گن های موجو در بازار عبارتند از:

گن فک و صورت بعد از جراحی روی صورت یک خانم

انواع گن بعد از عمل

به همان شکل که در گن لاغری ما انواع مختلفی از گن داریم و آن ها را با توجه به کاربردشان به دسته های گوناگونی تقسیم بندی می کنیم، در گن های جراحی نیز به همان شکل است. در نتیجه گن های متفاوتی در صنعت پزشکی داریم که هر کدام از آن ها کاربردهای متفاوتی را دارند و قابلیت هایی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

اما سوالی که ممکن است در این بین برای شما پیش بیاید این است که گن ها در فرایند عمل جراحی و بعد عمل جراحی تا چه اندازه به ما کمک می کنند؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای داشتن یک عمل جراحی موفق، مراقبت های بعد از عمل مهم ترین فاکتور محسوب می شوند. حال این گن ها برای بهبود فرایند عمل های جراحی، کمک شایانی به بیماران می کنند.

برای مثال باعث کاهش درد، تورم، تسریع فرایند اتصال مفاصل، ثابت نگه داشتن اعضا و… می شوند. که هرکدام از این عوامل دست به دست یکدیگر داده اند تا گن لاغری و یا به طور کلی گن ها، یکی از مهم ترین ابزار برای برخی از عمل های جراحی محسوب شوند. انواع گِن طبی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی، از جمله گن هایی هستند که در صنعت پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند.

 • گن مخصوص لیپوماتیک شکم
 • گن جلیقه‌ای
 • گن یکسره
 • گن مخصوص تزریق چربی
 • گن مخصوص صورت
 • شکم‌بند لیپوماتیک
 • گن مخصوص لیپوماتیک بازو
 • گن شلواری (مردانه)

پشت بدن یک خانم و علامت ضربدر روی او

عوارض استفاده از گن نامناسب

شاید مهم ترین نکته ای که باید در خرید و مصرف گن لاغری و یا گن ها توجه داشته باشید، توجه به نیازتان و انتخاب گن مناسب است. دلیل اهمیت این موضوع به این خاطر می باشد که ممکن است در صورت عدم انتخاب درست گن، نه تنها هیچ فایده ای برای شما نداشته باشد، بلکه باعث بوجود آمدن آسیب هایی در اندام شما شود. در ادامه با برخی از شایع ترین عوارض استفاده از گن نامناسب آشنا می شویم:

 • تنگی تنفس و مشکلات تنفسی
 • ضعیف شدن کف لگن
 • مرالژیا پارستتیکا
 • اختلال در علائم سیستم گوارشی (GI)
 • بثورات و عفونت
 • آسیب به اندام
 • آسیب رساندن داخلی

یک خانم جوان و انواع گن لاغری و بعد از عمل

فواید استفاده از انواع گن لاغری و بعد از عمل

گن لاغری در صورتی که به درستی انتخاب شود و به صورت صحیح مصرف شود، باعث می شود تا اندام شما به زیبایی هر چه تمام تر نشان داده شوند. شاید شما برای داشتن اندامی خوب و متناسب باید سالیان سال ورزش کنید و رژیم های سخت و طولانی مدت را تحمل کنید که این کار بسیار سخت و دشوار است.

اما گن لاغری، قرن هاست به کمک انسان آمده است تا به راحتی اندام خود را بهتر کنیم. فایده دیگری که گن لاغری برای شما فراهم می کند، پایین آوردن سایز لباس است. شما با انتخاب یک گن مناسب و پوشیدن آن می توانید تا دو سایز، اندازه لباس های خود را کوچک تر کنید و از داشتن اندامی تراشیده لذت ببرید.

در ادامه نیز برخی از فواید انواع گن لاغری و بعد از عمل برای شما عزیزان نوشته شده است:

 • پوشیدن لباس هایی که مدت ها به خاطر افزایش وزن سراغشان نمی رفتید

همه ما آن لباس هایی را در کمد خود داریم که می‌خواهیم بپوشیم، اما به خاطر افزایش ورن نمی توانیم. اما با استفاده از گن، می‌توانید فرم بدن خود را به اندازه‌ای که برای پوشیدن آن لباس دلخواه نیاز است بهبود دهید.

 • بهبود فرم شکل ظاهری بدن

انواع خاصی از گن ها می توانند به شما کمک کنند قد بلندتر و صاف تری داشته باشید. قد بلند همچنین می تواند فشار روی کمر و ماهیچه های شما را کاهش دهد و به طور کلی احساس راحتی بیشتری هنگام راه رفتن داشته باشید.

 • کاهش خطوط زیر لباس

سایر لباس‌ های زیر می‌توانند خطوط و برآمدگی‌ هایی را بر لباسی که روی آن به تن می کنید اضافه کنند. این حرکت باعث نمی‌شود که ما احساس شیک بودن کنیم! گن ها برآمدگی‌های بدن شما را کاهش می‌دهند و در عین حال هیچ خطی اضافه نمی‌ کنند.

 • جلوگیری از پوسیدگی

هنگامی که لباس یا دامن بدون جوراب شلواری زیر آن می پوشید، خود را در برابر پارگی های وحشتناک احتمالی آسیب پذیر می کنید. برخی از انواع گن های لاغری می توانند به عنوان جوراب شلواری عمل کنند. بدون اینکه زیر لباس شما دیده شوند.

منبع: chatelaine , healthline , perfectlypriscilla

فروشگاه تجهیزات زیبایی شفا

سوالات متداول درباره گن

 • آیا گن شنی برای لاغری خوبه؟

بله. گن شنی یک لایه داخلی دارد که باعث جذب عرق شده و در نتیجه شما احساس عرق نمی کنید و سطح خارجی بدن خشک می ماند.

 • چند ساعت در روز گن بپوشیم؟

پیشنهاد می کنیم گن های لاغری را بیشتر از 8 لی 10 ساعت در روز نپوشید. اگر هم احساس راحتی نمی کنید، می توانید گن را در بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *