دسته‌بندی نشده

همه چیز درباره تاتو و خالکوبی + روش پاک کردن تاتو

تتو انواع مختلف و كاربردهای متنوعی دارد. می توان از يك منظر تاتو را تنها روشی برای تزيين، نشان دادن وابستگی شخص به گروه يا عقيده ای خاص، تنوع طلبی، آرايش دائمی و… دانست؛ اما از منظری ديگر میتوان تتو (تاتو) را راهی برای پوشاندن و از بين بردن نقايص مختلف مانند نقايص مادرزادی يا اكتسابی دانست. 

گر چه در ايران تاتو كردن، حتی از نگاه يك روش درمانی باز هم توسط پزشكان انجام نشده و يا بسيار به ندرت انجام می شود، اما نمی‌توان منكر فوايد درمانی تاتو برای افراد نيازمند شد. لازم به ذکر است که برای برداشتن تاتو و خالکوبی معمولا از دستگاه کیوسوئیچ استفاده می کنند.

همچنین جهت آشنایی کامل با لیزر کیوسوئیج و کاربرد آن، می توانید به مقاله ” لیزر کیوسوئیچ چیست ” و کاربرد آن مراجعه نمایید.

تاتو | تتو Tattoos And Tattoos Clearing

تاتو یـا همـان خـالـکـوبی قدمتی بیش از ۴۰۰۰ هزار سال دارد. خـالکـوبـی در فـرهنـگـهـای مـخـتلف معنی و مفهوم متفاوت و مخصوص به خود را دارد. تتو همان خال کوبی است که درقدیم انجام می شده است، با این تفاوت که در زمان های قدیم از تصاویر شیر و اژدها برای اثبات پهلوانی استفاده می شد و امروزه صرفاً جهت آرایش، خط باریکی روی پلک چشم ، داخل ابرو یا دور لب و ثبت نقوش دائمی یا با ماندگاری طولانی روی پوست تاتو می شود . 

شیوه خالکوبی، با اندک تفاوت در همه جای ایران یکسان بوده‌است. ابتدا نقش را با سوزنی بر پوست حک می‌کردند تا اندکی خون بیاید. سپس ماده رنگی را بر این زخم قرار می‌داده‌اند تا به تدریج جذب پوست شود. ماده رنگی می‌توانسته شامل نیل، سرمه، دوده چراغ، آب تره یا هر رنگ طبیعی ماندگار دیگر بصورت مایع یا جامد باشد که به آن خالکوبی گوشتی می گویند.

اما در روش های جدید ازسوزن های معروف به سوزن سرطلایی استفاده می شود ، در ابتدا طرح خالکوبی را با خودکار بر روی بدن می کشند ، سپس سوزن سرطلایی را درون جوهر ( جوهر خودنویس ropid ) می زنند و به آرامی به زیر پوست بدن وارد می کنند!

افرادی که تاتو میکنند | کیا تاتو میکنن | میخوام تاتو کنم Tattoo Psychology - Who Gets Tattoos

چه کسانی تاتو می‌کنند ؟ خیلی‌ها فقط برای اینکه خودی نشان بدهند، این کار را انجام می‌دهند و تعریف می‌کند که بچه‌های جنوب شهر بیشتر به دلیل کمبودهایی که در زندگی‌های شان دارند، اشعار غمگین می‌نویسند یا طرح‌های خیلی بزرگ را انتخاب می‌کنند، انگار دردی که سوزن برای‌شان به وجود می‌آورد، آرام‌شان می‌کند.

 اما بچه‌های بالا شهر و به اصلاح مایه‌دار، بیشتر طرح‌های حجمی و عجیب را می‌پسندند و شاید بتوان گفت از روی خوشی و برای اینکه بین گروه‌های دوستی مورد توجه قرار بگیرند، حاضرند این درد را تحمل کنند، تتوهای رنگی بین این گروه هم رواج زیادی دارد. علاوه بر طرح انتخابی تتو که شخصیت افراد را نشان می‌دهد، محل تتو هم خیلی مهم است؛ بعضی‌ها با طرح‌های از پیش مشخص شده می‌آیند که معمولا پشیمان نمی‌شوند و دقیق هم می‌دانند کدام قسمت از بدن طرح را بزنند، اگر در معرض دید باشد، یعنی اینکه دل و جرات زیادی دارد و حرف اطرافیان هم برایش مهم نیست و معمولا هم قید کار کردن و استخدام در جایی را زده است، اما آن‌هایی که تازه طرح را می‌خواهند انتخاب کنند و درباره محل آن صحبت کنند، کسانی هستند که احتمالا از تتو زدن پشیمان می‌شوند.

چرا باید تاتو کنیم | فواید تاتو | ضررهای تاتو | مضرات تاتو ابرو Why should we tattoo - what tattoos used for 

خالکوبی روزگاری تنها برای یاغی‌ها و سرکش‌ها بود، نگاه چندان مثبتی نسبت به آن‌ها وجود نداشت، اما ستاره‌های دنیای بازیگری و ورزشکاران کسانی بودند که این شوی بزرگ را در تمام جوامع به راه انداختند می‌گویند نگاه عمومی به پدیده تتو در حال تغییر کردن است و خیلی‌ها هستند که برای پوشاندن زخم‌ها یا جای عمل از خالکوبی استفاده می‌کنند، اما این موضوع چندان در ایران دیده نمی‌شود و اصلی‌ترین دلیل را در همان «مُد» بودن یا متفاوت بودن باید جست‌وجو کرد.

 در این میان دخترهای جوان هم از قافله عقب نمانده‌اند، کافی است سری به استخرها بزنید تا انواع و اقسام خالکوبی‌ دخترانه را روی بدن آن‌ها ببینید، فرق عمده تتوی دخترها با پسرها در حجم و انگیزه انجام این کار است، دخترها بیشتر در جاهایی که دیده نمی‌شوند، خال می‌زنند و معمولا هم طرح‌های کوچک مانند پرنده‌، گل‌ها و از این اقسام را انتخاب می‌کنند. 

انگیزه اکثر آن‌ها هم زیبایی و به مد روز بودن است، اصلا دخترها از اینکه کسی درباره خالکوبی پرستوی روی شانه‌شان حرف بزند، خوشحال می‌شوند و همین دلیلی است که اینکار را انجام می‌دهند و با اینکه بعضی قسمت‌ها مثل داخل بازو، مچ پا و یا پشت گوش درد زیادی دارد، اما آن‌ها تحمل می‌کنند، چون طرح‌های دخترانه بیشتر به درد این قسمت‌ها می‌خورند.

فرق تاتو و خالکوبی what difference between kind of tattoos

فرق تاتو و خالکوبی در تاتوهای جدید از چند رنگ استفاده می شود ولی در تاتوهای سنتی (خالکوبی) از یک رنگ استفاده می شد. تاتوی سنتی به رنگ آبی بود و مزیت آن به نوع جدید این است که اگر فرد بخواهد تاتو را پاک کند، به راحتی از روی پوست پاک می شود، ولی تاتوی جدید که مخلوطی از چند رنگ است را باید با چند بار لیزر از بین برد. لیزر تاتوی جدید مشکل است چون هر بار باید با یک طول موج کار کرد. البته لیزر را باید فرد متبحری انجام دهد.

قانون تاتو در ایران Tattoo law in Iran

قوانین تاتو در ایران | حکم تتو و خالکوبی تاتو بدن در ایران غیر قانونی نیست، چرا که هیچ جرم و قانونی در مورد آن در کتاب قانون ذکر نشده، و هر امری که جرمی نداشته باشد غیر قانونی نیست. اما این شغل از نظر اداره بهداشت و معاونت درمان کشور غیربهداشتی است و نیاز به یک پزشک در حین انجام تاتو در تاتو استادیو و سالن تاتو می‌باشد .

 تاتو از نظر شرعی و اسلامی | آیا خالکوبی حرام است ؟ تاتو مانع رسیدن آب به سطح پوست نمیشود و در نتیجه برای وضو و غسل ایرادی ندارد، به این دلیل که رنگدانه های رنگ تاتو در زیر پوست کاشته میشود و نه به سطح پوست، آسیب جدی به بدن وارد نمیشود، همین دو کافی است تا درک کنیم تاتو از نظر شرعی مشکلی ندارد. 

مراجع تقلید و علما تاتو را حلال اعلام کرده اند » حکم خالکوبی براساس فتوای آیة الله خامنه‌ای : خالکوبی حرام نیست و اثری که از آن در زیر پوست می‌گذارد مانع از رسیدن آب نیست و وضو و غسل با آن صحیح است

آیا تاتو درد دارد Is Tattooed Pain Body-sensitive places for tattoos

آیا خالکوبی درد دارد ؟ نقاط حساس بدن برای تاتو

خالکوبی کردن و تاتو روی پوست معمولا با مقداری درد همراه هست اما سطح تحمل درد در افراد مختلف بدن که بیشتر آسیب میبینن دارای رشته های عصبی بیشتری هستند. اگه دقت کرده باشید قسمت هایی از بدن مثل کف دست و انگشت ها خیلی حساس هستند و بنابراین خالکوبی و تاتو در این قسمت ها هم خیلی دردناک هست.

 خالکوبی کردن در قسمتهایی از بدن که نزدیک به استخوان، تاندون و رشته های عصبی هست هم با درد زیادی همراهه به همین دلیله که شاید شما هم شنیده باشید خالکوبی روی مچ دست، مچ پا یا قفسه سینه یه تجربه دردناک و ناخوشاینده! و در مقابل خالکوبی و تاتو روی قسمت هایی از بدن که دارای چربی هست با درد و صدمه کمتری همراهه.

دردناک ترین قسمت های بدن برای خالکوبی و تاتو:

  1. قفسه سینه و روی دنده ها 2. قسمت پشت بدن 3. صورت 4. قسمت خارجی بازو و روی ساعد دست 5. شانه 6. بخش بالا و بیرونی ران 7. مچ پا و دست پاها

حساس ترین قسمت های بدن برای خالکوبی و تاتو:

  1. قسمت ران و باسن 2. شکم 3. لب 4. قسمت داخلی آرنج 5. قسمت بالای پا 6. زیر بغل 7. پایین و بالای قفسه سینه و دو طرف آن 8. پلک و اطراف چشم

داشتن تاتو برای استخدام ?Can having tattoos hurt your chances of getting a job

 

تاتو و استخدام | داشتن تاتو برای استخدام

نتیجه تحقیق جدید نشان می‌دهد گرچه داشتن تاتو، شیک و مطابق مد روز به نظر می‌رسد اما ممکن است به قیمت از دست دادن یک شغل خوب تمام شود. اکثر مدیران، داشتن “تاتو” را نوعی عدم صلاحیت یا “عیب مشهود” تلقی می‌کنند.

 علاوه بر این، استخدام کنندگان می‌گویند داشتن یا نداشتن “تاتو” قطعا اولین مطلبی است که پس از انجام مصاحبه در موردش صحبت می‌کنند. این مدیران استخدامی نیز عنوان داشته‌اند که به خاطر کلیشه‌های اجتماعی مبنی بر اراذل و اوباش بودن افراد خالکوبی دار، احتمال “دید منفی” مشتریان به مستخدمان و کارمندان دارای خالکوبی نیز امری نگران کننده تلقی می‌شود.

تاتو موقت 6 ماهه | month temporary tattoo-6

خالکوبی و تاتو موقت 6 ماهه یا تاتو نیمه دائمی – تاتو موقت ابرو

تاتوهایی که خود به خود کمرنگ یا محو می شوند یا خالکوبی‌هایی که فقط  چند ماه یا چند سال کوتاه عمر میکنند

برخی از تاتو کارها ادعا می کنند که این کار را انجام می دهند. برخی از آنها می گویند خالکوبی شش ماه تا یکسال طول خواهد کشید. برخی می گویند ۳ تا ۵ سال است. واقعیت این است که وقتی جوهر خالکوبی را زیر پوست قرار می دهید، در آنجا می ماند. ممکن است در طول زمان کمرنگ شود، اما قطعا” ناپدید نخواهد شد.

 هیچ جوهر جادویی وجود ندارد که پس از یک مدت به طور کامل از بین برود بعضی از آنها می گویند که آنها جوهر را به طوری زیر پوست وارد می کنند تا دائمی نشود. چون ۳ لایه اصلی در پوست وجود دارد، بیشتر خالکوبی ها به لایه دوم وارد می شوند اما اگر فقط به اولین لایه برود (که به دقت بسیار نیازمند است) جوهر ممکن است محو شود اما نه بطور یکنواخت و نه بطور کامل خالکوبی های موقت، موقت هستند (۳-۷ روز) و تاتو حنا (۲ تا ۴ هفته) است و اینها تنها انتخاب های واقعی شما هستند ؛ اگر آماده نیستید که خالکوبی خود را برای بقیه عمر خود نگه دارید، بهتر است که این کار را انجام ندهید.

تاتو چند روزه | تاتو موقت و تاتو کوتاه مدت Temporary and short-term Tattoos

 

انواع طرح تاتو موقت و کوتاه مدت (3 روز – 4 هفته)

1. تاتو عکس برگرداناین نوع تتوی موقت، مانند برچسب زدن روی پوست است که نما و رخی کاملا شبیه به تتوی واقعی دارد و می‌تواند برای یک روز تا یک هفته هم روی پوست باقی بماند. در واقع تصویری از رنگ و جوهر است که از روی کاغذ به روی پوست برگردانده می‌شود.مواد استفاده شده در عکس برگردان‌ها ممکن است محتویاتی داشته باشند که در پوست حساسیت و، سوزش و تحریک ایجاد کنند.

تاتو برچسبی | تاتو عکس برگردان | برچسب تاتو موقت Decal Temporary tattoo

2. تاتو عکس برگردان متالیک (تاتو جواهرات)این نوع هم دقیقا مانند عکس برگردان معمولی است، اما به جای استفاده از جوهر در آن، از ورقه‌های نازک فویل‌مانند که نمایی متالیک و جواهر گونه دارد، استفاده شده است. 

تاتو جواهرات | تاتو برچسبی | برچسب جواهرات Decal Metallic Temporary tattoo - Jewelry Tattoo Sticker

3. اسپری تاتو موقتاین روش هم که از بقیه روش‌های تتوی موقت محبوب‌تر است، با استفاده از اسپری رنگ و جوهر تتو و شابلون‌هایی به هر اندازه و طرح مختلف روی پوست تتو ایجاد می‌کند.به یاد داشته باشید که هرگز نباید از اسپری‌های رنگی مخصوص پارچه یا سطوح دیگر برای خالکوبی موقت روی پوست استفاده کنید. این رنگ‌ها برای پوست حساسیت‌زا و سمی هستند. همیشه از انواع مخصوص پوست استفاده کنید.

اسپری تاتو موقت | اسپری تاتو | خرید اسپری تاتو موقت Temporary spray tattoo - Temporary Airbrush Tattoo

 

4. نقش و تاتو حنابا این روش حتما آشنایی بیشتری دارید. استفاده از انواع حنا سفید، سبز، قرمز و مشکی برای ایجاد طرح موقتی روی پوست و با استفاده از یک قیف سوزنی کوچک که بدون هیچ گونه عوارض است و مدتی است که استفاده از آن محبوبیت فراوانی پیدا کرده است.بعضی از انواع حناهای صنعتی که با عنوان حنای آماده و حنای سیاه به فروش می‌رسند، دارای ترکیبات سمی و مضر هستند که می‌تواند مشکلات پوستی خطرناکی ایجاد کند. 

تاتو حنا | حنا آرایی | تاتو موقت حنا | حنا Henna Temporary tattoo

 

How Much do Tattoos Cost ? قیمت تاتو | هزینه تاتو

قیمت تاتو | هزینه خالکوبی

قیمت تاتو و خالکوبی برای مشتریان ممکن است در هر محله با تغییر روش کار یا با توجه به موادی که به کارمی برند متفاوت باشد. مثلا در سالن آرایشی که در جنوب شهر تهران قرار دارد بین 90 تا 100 هزار تومان است اما همین کار در آرایشگاه شمال تهران قیمتی بین 250 تا 300 هزار تومان دارد. 
همچنین تاتو کردن طرح و نقش های کوچک، بین 50 تا 70 هزار تومان آب می خورد. البته برخی طرح های کوچک گران تر نیز هستند به طور مثال تاتوی پلک یا پشت گوش یا شاهرگ بین 300 تا 400 هزار تومان هزینه دارد. 
 هم قیمت های متفاوتی دارند که البته به اندازه طرح و تعداد رنگ های به کار رفته و حتی دو بعدی یا سه بعدی بودنش بستگی دارد. طرح دست بین 1.5 تا 2.5 میلیون تومان هزینه دارد.کل هر دو پا بسته به نقش و تعداد رنگ بین سه تا چهار میلیون و طرح کامل کمر بین 3.5 تا 4.5 میلیون تومان هزینه در بردارد. که کمتر هم مورد علاقه خانم ها است و بیشتر آقایان این کار را میکنند بین 10 تا 12 میلیون تومان است. 

عوارض تاتو | عوارض خالکوبی | درمان عوارض تاتو | ورم تاتو Complications of Tattoos

عوارض تاتو | تاتو کردن چه عوارض و خطراتی برای بدن دارد؟

پیش از آنكه از عوارض تاتو بگوییم از پشیمانی‌هایی باید صحبت كنیم كه بعد از تاتو سراغ افراد می‌آید .

بسیاری از افرادی كه تاتو را تجربه می‌كنند، چه آنها كه به خاطر ریزش ابرو سراغ این كار می‌روند و چه آنها كهتاتو را صرفا برای زیبایی تجربه می‌كنند، بعد از مدتی از آن خسته می‌شوند و به دنبال راهكاری برای پاك كردن و محو كردن آن می‌گردند. راهكارهایی كه علاوه بر هزینه هر كدام دردسرهای خاص خودش را دارد.

 از اینكه بگذریم آلرژی، ابتلا به عفونت‌ها و تحریكات پوستی نیز از جمله مواردی است كه ممكن است افراد بعد از تاتو تجربه كنند. این آلرژی‌ها گاهی با خارش و علائم قرمزی پوست همراه است و با التهاب در ناحیه تاتو آغاز می‌شود كه به دلیل ورود ماده خارجی به بدن است.

 گاهی بدن در برابر جسم خارجی كه مواد رنگی تاتو است، از خود واكنش نشان می‌دهد. در این شرایط سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با جسم خارجی آماده فعالیت می‌شود. علاوه بر این سوزن‌هایی كه برای تاتو استفاده می‌شود، غیر از درد فراوان و خونریزی زیادی که به همراه دارد در صورتی كه استریل نباشند یا بهداشت حین اجرای كار رعایت نشود، احتمال ابتلا به بیماری‌هایی نظیر هپاتیت و ایدز فراهم می‌شود كه می‌تواند برای همیشه فرد را دچار بحران كند.

پاک کردن تاتو | پاک کردن خالکوبی | پاک کردن تاتو ابرو در خانه | قیمت پاک کردن تاتو Tattoo cleaning methods

روش های پاک کردن تاتو و خالکوبی

گاهی اوقات روی بدن یا روی ابروها را به درستی انتخاب نمی کنیم و مجبوریم مدت ها با این انتخاب غلط زندگی کنیم. این در حالی است که و از بین بردن آن نیز بسیار دشوار و دردناک است و نمی توان آن را به راحتی از بین برد. پاک کردن تاتو با لیزر، مواد و کرم های خاص پاک کننده و یا با روغن های مخصوص انجام می شود که قیمت پاک کردن آن بسته به اندازه و نوع کار، بین 50 هزار تا چند میلیون تومان دارد. شرایط مختلفی نظیر میزان حرفه ای بودن رنگ جوهر نیز در پاک کردن تاتو بسیار تاثیر گذار است. 

به طور مثال، برخی رنگ ها مانند سیاه، آبی و قهوه ای بهتر از رنگ هایی همچون قرمز قابل پاک شدن هستند. تاتو، مخصوصا اگر فقط به رنگ مشكی باشد، قابل در بیشتر موارد قابل پاک شدن است اما گاهی بعد از پاک كردن تاتو، حالت پوست و شكل آن تغییر می‌كند. البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن دستگاه هایی مثل دستگاه پلاسما فیوژن این کار با عوارض بسیار کمتر و حتی در اغلب اوقات بدون عوارض انجام می شود. اگر می خواهید در مورد این دستگاه بیشتر بدانید، بر روی نام دستگاه کلیک کنید.

لیزر خانگی | دستگاه لیزر | لیزر تاتو | قیمت لیزر تاتو Neatcell Laser Pen Tattoo Removal

روش های پاک کردن تاتو و خالکوبی | لیزر قلمی نت سل NEATCELL

لیزر قلمی نت سل یک درمان پوستی سریع و آسان بدون جراحی و غیر تهاجمی برای کسانی است که به دنبال ظاهر جوانتر و زیباتر هستند. در این روش نتایج زیبایی بسیار زیادتر و بروز عوارض احتمالی بسیار برای درمان و پاک کردن انواع تاتوهای رنگی ، خالهای تیره مادرزادی (OTA Nevus) کک مک و Lentigo بسیار مناسب بوده که با بهره گیری از پیشرفته ترین تکنیک های Q-Switched بهترین درمان برای ضایعات انواع لکها می باشد. تمامی کارکرد موثر محصول زیر دقیقه می‌باشد .

 یعنی شما می‌توانید با کمترین زمان ممکن استفاده از محصول بیشترین کارآیی ممکن را داشته باشید. لیزر نتسل مناسب برای از بین بردن انواع تتو و خالکوبی بوده و با محو سازی کامل آن طی چند جلسه ، امر غیرممکن حذف تتوهای پوستی را ممکن خواهد کرد. کاربرد دستگاه لیزر خانگی نت سل فقط به نقاط پوستی روی بدن محدود نبوده و می‌توان با آن حتی تتوی ابرو را نیز بطور کامل از بین برد. فرآیند عملکرد  بدین گونه است که با تولید لیزر با طول موج مناسب باعث از بین رفتن رنگدانه‎‌های مصنوعی یا طبیعی رو پوست شده و به مرور زمان آن‌ها را از بین خواهد برد.

از بین بردن خالکوبی و تتو و لک توسط دستگاه لیزر تاتو خانگی نت سل علاوه بر کارکرد بسیار مناسب روی محوسازی تتو ، در از بین بردن خالکوبی ، از بین بردن خال های گوشتی نیز تاثیر مناسبی خواهد داشت. قبل از هرچیزی ، موقع استفاده از حتما از دستکش استفاده نمایید. هربار آن را تمیز کرده از نزدیک‌کردن هرگونه آلودگی به آن خودداری کنید . توجه داشته باشید که این محصول اتصال برق مستقیم کارکرد خواهد داشت .

پاک کردن تاتو با آرایش | کرم پوشاننده تاتو | تاتو ریموور | حذف تاتو به وسیله آرایش Tattoos Cover Up Makeup

روش های پاک کردن تاتو و خالکوبی | پوشاندن با آرایش و میکاپ

در صورتی که کسی نخواهد هزینه گزاف لیزر را پرداخت کرده و تنها بخواهد برای موقعیت های خاص تاتوی خود را بپوشاند، می تواند این کار را با محصولات آرایشی انجام دهد. برای این کار نیز باید از کانسیلرهای مخصوص پوشاندن استفاده کرده و روی آن ها را به رنگ پوست درآورد.

کاور تاتو بدن | کاور تاتو چیست | قیمت کاور تاتو ابرو Tattoos Cover Up with another Tattoo

روش های پاک کردن تاتو و خالکوبی | کاور با تاتوی جدید!

البته این گزینه، روشی دائمی برای پاک کردن همیشگی تاتو از پوست نیست؛ اما اگر تاتویی دارید که از انجام آن پشیمان شده اید، می توانید با استفاده از تاتوی دیگر آن را بپوشانید. امروزه بسیاری از تاتوکاران قادر به این کار هستند. البته انجام این کار نیاز به دانستن نکاتی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. اگر قصد دارید با استفاده از جوهر قرمز، تاتوی سیاه را بپوشانید، خوب است بدانید که این امکان اصلا وجود ندارد. دلیل این امر نیز قوی تر بودن رنگ مشکی نسبت به رنگ قرمز است که در صورت پوشاندن باز هم خود را نشان خواهد داد. 

اگر قصد پوشاندن تاتوی خود با استفاده از انجام تاتو جدید را دارید، بهتر است یک تاتوکار بسیار ماهر پیدا کنید. به دلیل این که در صورت عدم انجام صحیح تاتو می تواند نتیجه ای بس افتضاح به دنبال داشته باشد. انجام روش پوشاندن تاتو به وسیله انجام تاتو جدید می تواند در کمترین زمان ممکن صورت گیرد.

کرم پاک کننده تاتو | قیمت کرم پاک کننده تاتو | کرم حذف تاتو | کرم تاتو Tattoo Removal Cream

روش های پاک کردن تاتو و خالکوبی | خرید کرم پاک کننده تاتو

ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ولی اخیرا کرم هایی در بازار معرفی شده اند که بدون هیچ مشکلی را از بین می برند. البته این کار در طولانی مدت انجام شده و می توان گفت روشی گران قیمت است. به علاوه در کشورهای متعددی هنوز این محصول به خوبی معرفی نشده است.

پاک کردن تاتو در خانه | پاک کردن تاتو با طب سنتی | پاک کردن تاتو ابرو در منزل Natural Tattoo Removal Herbal

 

روش های پاک کردن تاتو و خالکوبی | پاک كردن تاتو با مواد گياهی

1) اسکراب نمک : اسکراب نمک یک روش طبیعی برای پاک کردن تاتو است. در این روش پوست روی تاتو با چندین بار لایه برداری از بین رفته و پوست جدیدی جایگزین آن می شود. این روش بسیار ارزان است ولی از آن جایی که یک روش علمی نیست ممکن است باعث آسیب دیدن پوست شود.2) نمک و آب لیمو : برای پاک کردن تاتو علاوه بر نمک ترکیب نمک و آب لیمو نیز موثر است و با کمک این روش می توان تاتو را به شکل کاملا طبیعی از بین برد. برای این کار نیز کافیست 100 گرم نمک با آب لیمو ترکیب شده و روی پوست مالیده شود. پس از مالیده شدن این مخلوط بر روی پوست باید 30 تا 60 دقیقه صبر کرده و آن را با آب ولرم شست. برای استفاده از این روش باید خود را برای تحمل هر گونه سوزشی آماده کنید.3) کرم Profade از بین برنده تاتو : در صورتی که کسی به دنبال یک کرم موثر برای پاک کردن تاتو باشد، می تواند از این کرم استفاده کند. این کرم که در واقع به شکل سه کرم متفاوت در بازار ارائه می شود، تاتو روی پوست را در طی 3 تا 9 ماه از بین می برد.از اولین کرم برای آماده کردن پوست استفاده شده و سپس دومین کرم برای پاک کردن اجزاء تاتو و سومین کرم برای توقف پروسه پاک کردن تاتو استفاده می شود.4) محلول آب و نمک : یکی از روش هایی که برای پاک کردن تاتو روی ابروها به کار می رود، تزریق آب نمک به محل تاتو است. در این روش نمک تزریق شده در پوست به آرامی و بدون هیچ دردی تاتو را از بین برده و تنها در 4 تا 6 هفته پوست را به حالت اولیه خود برمی گرداند.5) عسل : یکی از موادی که برای از بین بردن طبیعی تاتو قابل به کارگیری است، استفاده از عسل است. برای استفاده از عسل نیز باید کمی نمک، ژل آلوئه ورا، عسل و ماست بدون شکر را با هم ترکیب کرده و خمیر به دست آمده را روی محل تاتو زد. البته قبل از زدن این خمیر روی پوست بهتر است محل تاتو به دقت شسته و تمیز شود. بدین صورت که ابتدا محل تاتو را به خوبی تمیز کرده و سپس کرم را روی آن بمالید. ترکیبات روی پوست را به خوبی ماساژ دهید تا عصاره آن به عمق لایه های اپیدرم نفوذ کند و جوهر تاتو را از بین ببرد.6) لیمو ترش : پاک کردن تاتو روشی بسیار دردناک است. یکی از این روش ها استفاده از آب لیمو ترش است که می تواند تاتو را به مرور زمان از بین ببرد. برای استفاده از این روش، کافیست روی محل تاتو با آب ولرم تمیز شده و سپس کمی آب لیموی طبیعی روی آن مالیده شود. سپس باید کمی صبر کرد تا آب لیموی روی پوست خشک شده و آن را با آب ولرم شست.7) آلوئه ورا : به راحتی می توان با استفاده از برخی برگ ها، یک لایه بردار طبیعی درست کرد. تنها کافیست قطعه ای از برگ آلوئه ورا، برگ پنجه گربه و کچسول ویتامین ای را به نسبت برابر با هم مخلوط کرده تا به حالت چسبناک در بیایند. روزانه 3 تا 4 بار از این مخلوط بر روی تتو مالیده و خلاف جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید. این کار را به مدت 10 دقیقه انجام دهید و سپس با آب گرم آبکشی نمایید.8) عصاره لوندر : لوندر یکی از معدود گیاهانی است که به دلیل بی خطر بودن، می توان به طور مستقیم روی پوست قرار داد. این گیاه قادر است زخم های ناشی از آفتاب سوختگی و گوشت اضافه های ناشی از فرآیند پاک کردن تاتو را تسکین دهد. اگر شما هم طی پاک کردن تاتو دچار گوشت اضافه شده اید، کافیست با استفاده از یک پنبه آغشته با عصاره لوند، ناخیه تاتو را 2 بار در روز ماساژ دهید.9) اسکراب زردآلو و نمک : برای ساخت یک لایه بردار طبیعی می توان از زردآلو و نمک استفاده کرد. نمک مانند یک ساینده عمل کرده و اسکراب زردآلو نیز وهر را پاک می کند. البته این روش تنها برای محو کردن بخش هایی از تاتو به کار می رود و قادر به پاک کردن تاتو به طور کامل نیست.  آیا تتو بزنیم | آموزش رایگان تاتو | تاتو در خانه | تاتو ریموور Final Decision for tattoo - tattoo ideas 

 

سخن پایانی » آیا تاتو بزنیم یا نه ؟

راستش من این سوال رو از یکی از دوستان خودم که اتفاقا خیلی علاقه به تاتو زدن داشت و کلا توی اینمودها بود و به قول گفتنی همه چیزش کامل بود فقط یک عدد تاتو کم داشت (LOL😀) پرسیدم و جواب اینسوال و این مقاله رو با پاسخ ایشون به اتمام میرسونم :پاسخ این دوست همه چیز تمام ما : « خیلی وقته که می‌خواستم این کار رو به هر قیمتی انجام بدم ولی هر دفعه وقت و شرایطش جور نمیشد! زمانی که وقت و شرایطش رو پیدا کردم و آماده بودم برای این کار، یه نیگا به دورو ورم انداختم و وقتی دیدم الانه کیا اطرافم تاتو زدن………….!😑 کلا منصرف شدم و از سرم افتاد…..!! »

 

  امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *