دسته‌بندی نشده

همه چیز درباره بخور سرد و گرم

معمولاً افراد در هر سن و جنسیتی علاقه به داشتن چهره‌ای جوان و شاداب و زیبا دارند. علاقه به زیبایی در تمام زمان‌ها وجود داشته و بشر را به سمت پیدا کردن راه‌هایی برای جوان‌سازی پوست هدایت کرده است. ممکن است این روش‌ها در طولانی مدت و یا کوتاه مدت نتیجه بدهد. همچنین ممکن است هر روش در کنار کاربردهای مناسب برای پوست، عوارضی نیز داشته باشد.

مشکلات مختلف مثل زخم‌ها، انواع جوش، ضایعات و اختلالات پوستی و… ‌ممکن است به مرور زمان در پوست افراد ایجاد شود. در گذر زمان روش‌های مختلفی برای درمان پوست به وجود آمد. یکی از این روش‌ها استفاده از دستگاه بخور سرد و گرم برای داشتن پوست شاداب است. در ادامه این مقاله قرار است از همه چیز درباره بخور سرد و گرم و تفاوت و کاربرد هر یک صحبت کنیم. همچنین مزایا و عوارض استفاده از این روش‌ها و هزینه‌های آن را بررسی کنیم.

بخور سرد و گرم چیست

بخور سرد و گرم چیست؟

کاربرد اصلی بخور‌ها ایجاد رطوبت در پوست در هوای خشک است. بخور‌های سرد و گرم می‌تواند به پوست شما کمک کند تا هیدراته شود و نرم‌تر باشد. به طور کلی در فصل زمستان که هوا سرد و خشک می‌شود، پوست رطوبت زیادی از دست می‌دهد و به همین دلیل باید رطوبت لازم پوست را در هوای محیط خانه وارد کنید.

زمانی که رطوبت در هوا موجود باشد، مانع از ایجاد هر نوع خشکی، خارش و ترک خوردگی در پوست می‌شود. متخصصان معتقدند وجود مقداری رطوبت در هوا برای زیبایی و سلامت پوست تأثیر مستقیم دارد. به همین دلیل اهمیتی بخور سرد و گرم بیش از پیش مشخص می‌شود. همه این دلایل سبب استفاده روزمره از این دستگاه ها شده است و بنابراین بهتر است همه چیز درباره بخور سرد و گرم را بدانید.

دستگاه بخور سرد

دستگاه بخور سرد مخصوص ایجاد رطوبت در محیط اطراف و رسیدن به شادابی و طراوت پوست

تفاوت بخور سرد و گرم برای پوست

همانطور که چندین نوع پوست مختلف در افراد وجود دارد، مرطوب‌کننده‌ها نیز برای همه انواع پوست‌ها تولید شده و وجود دارد. ممکن است هر یک از روش‌های بخور گرم، سرد و اولتراسونیک بر اساس نوع پوست هر فرد، بر افزایش رطوبت تأثیرگذاری متفاوتی داشته باشد.

بخور گرم از طریق سیستم گرمایشی، بخار آب را در هوا پراکنده می‌کند و برای افرادی که که دچار سرماخوردگی هستند، مناسب‌تر است. نگهداری این بخور‌ها سخت است و به دلیل مصرف برق زیاد خطرات مختلف مثل سوختگی دارند. معمولا از این بخور در فصل‌های سرد سال و برای رفع ترک خوردگی‌های موجود در پوست استفاده می‌شود.

بخور سرد دارای پراکندگی خوب نسبت به بخور گرم است و معایب آن را ندارد. با استفاده از بخور سرد معمولاً از پوسته پوسته شدن صورت جلوگیری می‌شود و بخور سرد به داشتن پوست درخشان برای انواع مختلف پوست ها کمک زیادی می‌کند.

اولتراسونیک نوعی دستگاه بخور سرد با تکنولوژی بالا است. این دستگاه بی‌صداست و بهترین پراکندگی بخار را در بین سایر انواع دستگاه‌های بخور دارد. استفاده از این دستگاه برای بهره مندی از رطوبت پوست بسیار مناسب است.

کاربرد بخور سرد برای پوست

با دانستن همه چیز درباره بخور و سرد و گرم متوجه می شوید که این دستگاه مزایای زیادی برای پوست دارد. در اینجا قرار است درباره فواید دستگاه بخور سرد برای پوست مواردی را اشاره کنیم:

 • استفاده از دستگاه بخور سرد که به دلیل ممانعت از پوسته پوسته شدن صورت، باعث ایجاد پوست درخشان می‌شود.
 • رطوبت ایجاد شده توسط دستگاه بخور سرد می‌تواند قرمزی و خارش پوست را کمتر کند و به از بین بردن اگزما و حساسیت‌های پوستی کمک زیادی می‌کند. این شرایط ممکن است باعث ایجاد آسیب‌های جسمی و روانی شود.
 • معمولاً ایجاد جوش به فعالیت‌های هورمونی افراد در سن و سال‌های متفاوت بستگی دارد اما خشکی در پوست باعث افزایش میزان این مشکل می‌شود. رطوبت سرد می‌تواند منافذ پوست را باز کند و پوست صورت تغذیه بهتری داشته باشد. این عوامل به طور مستقیم در سلامت پوست تأثیر دارند.
 • هوای خشک می‌تواند پوست را تحریک کند و باعث خارش آن شود. همچنین ممکن است با خارش دادن پوست جوش‌ها و زخم‌های پوست کنده شود و باعث باقی ماندن اثرات این زخم‌ها بر روی پوست شود. استفاده از بخور سرد باعث ایجاد نرمی و لطافت در پوست شده و مانع از خارش پوست می‌شود.

دستگاه بخور سرد مناسب برای افراد در سنین مختلف و ایجاد رطوبت و شادابی در پوست افراد برای داشتن پوست سالم

دستگاه بخور سرد مناسب برای افراد در سنین مختلف و ایجاد رطوبت و شادابی در پوست افراد

کاربرد بخور گرم برای پوست

استفاده از دستگاه بخور سرد و گرم کاربرد‌های خاصی برای پوست دارد. از کاربرد‌های دستگاه بخور گرم برای پوست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بخور گرم با باز کردن منافذ پوست صورت، آلودگی‌ها را به طور کامل از سطح پوست خارج می‌کند و در پاک‌ سازی پوست صورت تأثیر بسیار زیادی دارد.
 • بخور گرم با کنترل میزان چربی‌های موجود در پوست از ایجاد جوش‌های پوست صورت و جوش های سر سیاه جلوگیری می‌کند. چراکه این جوش‌ها در اثر تجمع چربی بر پوست به وجود می‌آید.
 • هنگامی که می‌خواهید از محصولات مختلف برای مراقبت پوست استفاده کنید، بهتر از قبل از آن از بخور گرم استفاده کنید. در این صورت پوست جذب بهتری خواهد داشت.
 • رفع گرفتگی سینوس و سردرد‌ها از اصلی‌ترین فواید بخور گرم است. چرا که در بخور گرم می‌توان از اسانس‌های روغنی نیز استفاده کرد.
 • بخور گرم با افزایش تعرق رگ‌های پوستی و افزایش میزان گردش خون باعث تغذیه پوست می‌شود و اکسیژن مورد نیاز را به آن می‌رساند. استفاده از بخور گرم، پوست شفاف و سالم و درخشانی خواهید داشت.

دستگاه بخور گرم مخصوص ایجاد رطوبت در هوای محیط وکمک به افراد برای داشتن پوست سالم

 

دستگاه بخور گرم مخصوص ایجاد رطوبت در هوای محیط وکمک به افراد برای داشتن پوست سالم

مزایا استفاده از بخور سرد

از اصلی ترین مزایای استفاده از دستگاه بخور سرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حذف باکتری‌ها و ویروس‌های هوا
 • تأمین رطوبت موجود در محیط بدون افزایش دمای آن
 • بی‌صدا بودن بخور
 • محافظت از پوست در شرایط مختلف
 • تصفیه‌کننده هوا
 • احساس طراوت و شادابی
 • تولید یون منفی و تصفیه کردن هوای محیط
 • عدم ایجاد هر نوع سوختگی برای افراد
 • قابل استفاده در تمام فصول سال
 • داشتن لب‌های ترک خورده و یا صورت پوسته پوسته شده
 • مرطوب کردن مو‌ها
 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها

مزایا استفاده از بخور گرم

از اصلی ترین مزایا استفاده از بخور گرم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابل استفاده در فصل‌های سرد سال
 • ایجاد رطوبت کافی در محیط
 • ‌تر شدن تنفس و از بین بردن سرفه
 • مناسب برای تمام افراد
 • داشتن پوست نرم و با طراوت

معایب استفاده از بخور گرم

به داشتن اطلاعات از همه چیز درباره بخور سرد و گرم متوجه خواهید شد این دستگاه دارای معایبی نیز است. استفاده از بخور گرم ممکن است باعث ایجاد آسیب‌های پوستی مختلف مثل سوختگی در اثر بخار شدید، شود. به همین دلیل باید هنگام استفاده از بخور گرم فاصله افراد با منبع آب رعایت شود و به دمای حوله مورد استفاده که داغ نباشد، دقت شود.

 همچنین ممکن است وقتی التهاب و قرمزی مزمن روی پوست باشد، بخور گرم آن را دو چندان می‌کند. به همین دلیل بهتر است هنگام داشتن التهابات موضعی پوستی از استفاده بخور گرم خودداری کنید.

قرار دادن دستگاه بخور گرم در اتاق خواب برای افزایش میزان رطوبت

قرار دادن دستگاه بخور گرم در اتاق خواب برای افزایش میزان رطوبت

معایب استفاده از بخور سرد

اصلی‌ترین مشکل در هنگام استفاده بخور سرد زمانی است که فضای محیط خیلی مرطوب می‌شود. رطوبت زیاد در هوا ممکن است باعث رشد و تکثیر باکتری شود. به همین دلیل در صورت رطوبت زیاد محیط ممکن است شاهد قارچ و کپک در نقاط مختلف باشید که شرایط را برای شیوع انواع بیماری‌ها فراهم می‌کند. بر همین اساس باید میزان رطوبت هوای منزل کنترل شود تا از وجود چنین مشکلاتی در ‌امان بمانید.

 

بهترین برند دستگاه بخور سرد و گرم

یکی از بهترین مارک‌های دستگاه بخور سرد و گرم برند دولول ایستاده شفا است. استفاده از این محصول باعث افزایش رطوبت محیط اطراف می‌شود. این دستگاه ۲ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش دارد. از مزایای اصلی استفاده از این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابل استفاده در اتاق خواب
 • بهره‌مندی از مصرف بهینه انرژی
 • عدم وجود هر نوع صدا از این دستگاه در هنگام کار کردن
 • دارای برس مخصوص برای تمیز کردن دستگاه
 • تولید قطرات ریز آب برای مرطوب کردن محیط

برای تهیه این محصول و فهمیدن همه چیز درباره بخور سرد و گرم دو لول آیستاده شفا به سایت شفا مراجعه کنید.

هزینه انجام بخور سرد و گرم

 استفاده از دستگاه بخور سرد و گرم معمولاً در هزینه خرید انواع مختلف لوازم آرایشی زیبایی و بهداشتی صرفه‌جویی می‌کند. چرا که استفاده از این دستگاه برای انواع مختلف پوست‌ها، لطافت و شادابی به وجود می‌آورد.

همچنین به دلیل کارایی طبیعی، خطرات یا عوارض زیادی برای پوست افراد ایجاد نمی‌کند و همه افراد می‌توانند با پرداخت کمترین هزینه از این دستگاه‌ها در طولانی مدت استفاده کنند. در حالی که استفاده از وسایل بهداشتی و زیبایی برای یک نفر در طولانی مدت هزینه‌های بسیار زیادی لازم دارد.

نتیجه‌گیری

توجه به زیبایی در دنیای امروز یک امر مهم است. چرا که بر میزان اعتماد به نفس و داشتن حس خوب در فعالیت‌های مختلف زندگی روزمره تأثیر زیادی دارد. استفاده از روش‌های مختلف برای رسیدن به زیبایی اهمیت دو چندانی پیدا کرده است. استفاده از بخور سرد و گرم راهی ساده برای برخورداری از طراوت، شادابی و سلامت پوست است.

برای درمان بیماری‌های مختلف مثل سینوزیت، سردرد، سرماخوردگی و یا سرفه کاربرد دارد. این دستگاه‌ها توسط برند‌های مختلفی به تولید می‌رسند که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارد. می‌توانید با مطالعه اطلاعات این مقاله با همه چیز درباره بخور سرد و گرم و استفاده آن‌ آشنایی کامل داشته باشید و قبل از خرید این دستگاه ها نیاز سنجی کنید و تصمیم بگیرید.

فروشگاه تجهیزات زیبایی شفا

سوالات متداول

 • کاربرد دستگاه بخور سرد و گرم چیست؟

استفاده از بخور سرد و گرم راهی ساده برای برخورداری از طراوت، شادابی و سلامت پوست است.
و برای درمان بیماری‌های مختلف مثل سینوزیت، سردرد، سرماخوردگی و یا سرفه کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *