دسته‌بندی نشده

پلاسما جت بینی چیست ؟ کاربرد عوارض و هزینه

یکی از تکنیک های بسیار ایمن برای اصلاح فرم و رفع قوز بینی، روش پلاسما جت بینی است. این روش از به روز ترین روش های عمل بینی به شمار می‌رود که خیلی موثر است و عوارض جانبی بسیار کمی هم دارد. از این طریق تجربه بسیار سخت جراحی دیگر لزومی ندارد و برای فرد یک وضعیت بسیار مطلوب به وجود می آورد. به طور کلی نمی توان نتیجه ناشی از انجام این کار و تکنیک را دائمی دانست، اما می توان تاثیر آن را برای سال‌های متوالی مشاهده کرد. این مورد می تواند باعث افزایش رضایت فردی شود.

افرادی که که فرم بینی آن ها نیاز به اصلاح دارد، روش های مختلفی را برای رسیدن به شکل دلخواه انتخاب می کنند که در گذشته با استفاده از جراحی این کار را می کردند اما امروزه پلاسما جت بینی کمک می کند. روش پلاسما جت به دلیل راحتی و مزایا آن، دارای طرفداران بسیار زیاد است.

همچنین شما عزیزان جهت آشنایی کامل با روش پلاسما جت و کاربرد های آن، می توانید به مقاله ” پلاسما جت چیست و فواید آن ” مراجعه نمایید.

زخم چسب و دست پزشک روی بینی یک خانم جوان

پلاسما جت بینی چیست؟

پلاسما جت بینی یکی از روش های جدید و مدرن برای فرم دادن به شکل دماغ است که از آن برای لیفت بینی استفاده می کنند. یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی در ایران مربوط به جراحی بینی است. اما ریسک این کار برای افرادی که بینی گوشتی دارند، خیلی زیاد است. چون معمولاً نتیجه ای که انتظار دارند را دریافت نمی‌کنند و ممکن است پس از گذشت زمان طولانی، دوباره فرم بینی به حالت قبلی برگردد. روش پلاسما جت یک راه خیلی راحت نسبت به روش های دیگر به شمار می رود.

روش جراحی که یک روش پر دردسر است و ممکن است تا چندین ماه پس از عمل، جای بخیه برای مدت طولانی بر روی پوست باقی بماند و میزان دوره پس از عمل بسیار سخت و طولانی است. ولی در استفاده از پلاسما جت هیچ کدام از این عوامل وجود ندارد و همین دلیل سبب افزایش استفاده از آن به جای جراحی های پر دردسر و با هزینه بالا است.

بینی یک خانم جوان و چشمان بسته

روش انجام پلاسما جت بینی

پلاسما جت یکی از جدید ترین روش ها برای زیبایی به کار می رود. افرادی که در نظر دارند به انجام پلاسما جت بینی اقدام می‌کنند، بهتر است ابتدا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشند. افراد علاوه بر اینکه کلیات کار مربوط به پلاسما جت بینی را بدانند، باید از روند اجرا و ویژگی هایی که نیاز به مراقبت پس از انجام پلاسما جت دارد، آگاهی داشته باشند. پلاسما جت بینی با دستگاه پلاسما جت انجام می شود.

 1. ابتدا برای انجام این کار نوع بینی فرد توسط پزشک متخصص تعیین می شود و این کارمعمولا در جلسه اول انجام می شود.
 2. پس از آن که در جلسه اول نوع بینی  توسط پزشک تشخیص داده می شود، در مرحله دوم پزشک تشخیص می دهد که استفاده از پلاسما جت می تواند برای این نوع بینی مناسب باشد یا نه.
 3. پس از انجام این مراحل مقدماتی پزشک با ایجاد پلاسما بر روی بینی، یک سری نقاط خیلی منظم، حساب شده و دقیق ایجاد می کنند. این پلاسما ها به بافت های چربی بینی برخورد می کنند و آن را تحریک می کنند. پس از آن عمل انجام می شود. در اکثر مواقع در یک جلسه درمان به اتمام می رسد.

انجام پلاسما جت بینی روی بینی یک خانم و اصلاح قوز بینی

 

کاربرد پلاسما جت بینی

پلاسما جت بینی از روش های خیلی کاربردی برای جوان سازی پوست به شمار می رود که برای درمان آسیب های پوستی از آن استفاده می کند و همچنین برای لیفت بینی و اصلاح فرم بینی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که می ترسند یا نمی توانند برای زیبایی پوست خود هزینه زیادی را صرف کنند، مناسب است که جز مزایا روش پلاسما جت به کار می رود.

از دیگر کاربرد پلاسما جت بینی ، برای درمان ترک های موجود در پوست استفاده می شود که ممکن است ناشی از افزایش یا کاهش وزن، بلوغ و حاملگی بر روی پوست افراد ایجاد شده باشد. خطوط دور چشم، خط  لبخند و خطوط پیشانی هم با استفاده از این روش می تواند رفع شود.

برای پاک کردن تاتو هایی استفاده می شود که فرد در گذشته آن ها را انجام داده است و اکنون در نظر دارد آن ها را به طور کامل پاک کند. پلاسما جت برای از بین بردن خال های نقاط مختلف بدن نیز کاربرد دارد. می توان از آن برای لیفت غبغب در کنار لیفت پلک و بینی هم استفاده کرد. در واقع پلاسما جت موارد استفاده فراوانی دارد.

اصلاح فرم بینی یک خانم توسط پلاسما جت بینی

مزایای استفاده از پلاسما جت بینی

مدت زمان جلسات درمان پلاسما جت بیشتر از ۳۰ دقیقه نیست و نیاز به زمان طولانی ندارد. همچنین بلافاصله پس از انجام آن می‌توان طبق برنامه گذشته به فعالیت های خود ادامه داد. بیشتر اوقات با یک جلسه می‌توان به نتیجه کاملا مطلوب رسید و این روش نیازی به بی حسی یا بی هوشی نیز ندارد.

مدت زمان ماندگاری پلاسما جت نسبت به دیگر روش های موجود در درمان آسیب های پوستی مطلوب است. هزینه های آن هم خیلی کمتر از روش‌های دیگر است. یک جایگزین مناسب برای انواع دیگر جراحی ها در نواحی مختلف بدن است. بنابراین جز بهترین روش ها از هر جنبه به شمار می رود.

گذاشتن چسب زخم روی بینی یک خانم در اتاق عمل

عوارض پلاسما جت

پس از استفاده از پلاسما جت اگر این کار توسط یک پزشک متخصص انجام شود، دیگر عوارض خاصی توسط فرد تجربه نخواهد شد. همچنین یک سری عوارض عمومی مثل حس خارش در ناحیه درمان و یک مقدار سوزش جزئی نیز دارد که توسط همه افراد تجربه می شود. همچنین محل درمان ممکن است مقداری ورم کرده و التهاب پیدا کند.

 میزان این عوارض و زمانی که  قرار است تداوم پیدا کند، بستگی به سن فرد تحت درمان، نوع پوست وی و همچنین ناحیه درمان بستگی دارد. عارضه پوستی فرد هم در این مورد اثر گذار است. گاهی اوقات عوارض از چند ساعت تا نهایتاً در حدود یک هفته، در بعضی افراد ممکن است طول بکشد.

عوارض دیگری مثل ماندن جای زخم های  ناشی از پلاسما جت، جای نگرانی ندارد. چراکه حتی بعد از برطرف شدن زخم ها دیگر محل درمان هم قابل تشخیص نیست. بنابراین مزایا این روش در کنار عوارض آن بسیار بیشتر است و قابلیت های استفاده فروانی هم دارد.

انجام مراقبت های بد از پلاسما جت بینی

مراقبت های قبل و بعد از انجام پلاسما جت

برای آنکه بهترین نتیجه را از عمل پلاسما جت بینی بگیرید، می بایست یک سری نکات را قبل و بعد از انجام عمل، رعابت کنید. این نکات در زیر آورده شده است:

 1. از جمله مراقبت های بعد از پلاسما جت این است که پس از یک روز کامل نباید نقاط تحت درمان را شست و شو داد و باید منتظر بمانید، تا جای زخم ها به شکل طبیعی ترمیم شود.
 2. پس از انجام پلاسما جت، هر روز باید از کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از نور خورشید استفاده کنید.
 3. تا چند ماه پس از درمان حتماً باید از ضدآفتاب و مرطوب کننده در قسمت تحت درمان استفاده شود و از کلاه لبه دار برای جلوگیری از نور خورشید استفاده شود.
 4. باید از چند هفته قبل ازانجام پلاسما جت هم از کرم ضد آفتاب به شکل روزانه استفاده شود.
 5. تا حدود چهار روز بعد از انجام درمان ازبه هیچ وجه نباید لوازم آرایشی استفاده شود.
 6. پس از انجام پلاسما جت، پوست نباید پانسمان شود و باید اجازه دهید خود به خود درمان شود.
 7. از شنا، حمام داغ، حمام بخار و … تا زمان بهبود کامل باید خودداری شود.

استفاده از سزنگ بر روی بینی یک خانم با چشمان بسته

هزینه انجام پلاسما جت بینی

هزینه انجام پلاسما جت بینی در مکان ها و شهر های مختلف متفاوت است و این عوامل معمولاً بر اساس میزان دستمزدی که پزشک می خواهد دریافت کند و میزان تخصص او در زمینه پلاسما جت و استفاده از ابزار لازم برای انجام پلاسما جت، متفاوت است.

بر اساس نوع حالت بینی و نوع پوست می توان تعداد جلساتی را که برای درمان مورد نیاز است را تعیین کرد و تعداد این جلسات از اصلی ترین عوامل در میزان هزینه های درمان است. یک سری آزمایشات قبل از انجام پلاسما جت هم لازم است که این ها هم روی هم رفته جز هزینه های پلاسماجت بینی به حساب می آیند. بنابراین نمی توان یک قیمت ثابت برای هزینه پلاسما جت در سطح کل دانست و باید جزئیات آن را در نظر بگیرید.

کلام آخر

امروز استفاده از روش پلاسما جت بینی به جای روش های گذشته مثل جراحی پیشی گرفته است. چرا که این روش دردسرهای انجام جراحی را ندارد. با استفاده از روش پلاسما جت می توان همان نتیجه عمل جراحی را با هزینه و دردسر کمتر گرفت. پلاسما جت فرم بینی را اصلاح می‌کند و برای لیفت بینی هایی که حالت گوشتی دارند یک روش مناسب است. این روش برای افرادی که بینی استخوانی دارند مناسب نیست. اگر از سن پلوغ فرد رد شده باشد، ماندگاری این روش به طور دائمی است.

میزان دوره پس از انجام پلاسما جت بینی بسیار کمتر است و نهایتاً ۱۰ روز طول می کشد. علاوه بر لیفت بینی، پلاسما جت در درمان دیگر عارضه های پوستی مثل افتادگی پلک و غیره نیز کاربرد دارد. طرفداران استفاده از این روش بسیار زیاد هستند. همن طور که در متن بالا گفته شد مزایا پلاسما جت بسیار بیشتر از عوارض آن است و کاربرد آن هم در انواع مختلف مشکلات است.

منبع: healthline

فروشگاه تجهیزات زیبایی شفا

سوالات متداول

 • چند جلسه برای پلاسما جت بینی لازم است؟

با توجه به شدت درمان و اندازه ناحیه مورد نظر، انجام پلاسما جت ممکن است به 4 الی 6 جلسه درمانی نیاز داشته باشد.

 • ماندگاری پلاسما جت بینی چقدر است؟

اگر مراقبت های قبل و بعد از پلاسما جت را به صورت صحیح و به موقع انجام دهید، نتایج پلاسما جت بینی حدود 5 الی 6 سال ماندگاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *