دسته‌بندی نشده

روتین مراقبت از پوست در میانسالی

روند پیری و گذشتن از مرحله جوانی و میانسالی یک پروسه طبیعی و غیرقابل‌انکار است که انسان هیچ دخالتی در جلوگیری از آن ندارد. البته این‌طور هم نیست که این روندِ ناخوشایند راه چاره‌ای نداشته باشد. افراد می‌توانند با انجام مراقبت‌های پوستیِ مهم و ضروری تا حدود بسیار زیادی از پیشرفت روند پیری ممانعت کنند. حال این مراقبت می‌تواند به‌صورت روتین و از نوجوانی باشد و یا اینکه مانند عده بسیار زیادی از افراد در مرحله میانسالی اتفاق بیفتد.

به قول معروف، جلوگیری از ضرر در هر مرحله‌ای منفعت به بار می‌آورد. ما نیز می‌توانیم با شروع یک روتین مناسب در میانسالی پوستی مطلوب و مناسب داشته باشیم و اعتماد به نفس خود را در پیری بالا ببریم. روتین در هر چیزی به معنای مداومت و تعهد بر انجام کاری است تا به نتیجه برسد. با این حساب روتین پوستی نیز، باعث می‌شود تا فرد به یک نتیجه مطلوب که پوست صاف و عاری از نقص است برسد.

همان‌طور که از مقدمه بالا متوجه شدید، موضوع موردبحث در این مقاله روتین مراقبت از پوست در میانسالی است که ما قصد داریم در این مورد توضیحات بیشتری ارائه دهیم و شما را با این نوع از مراقبت آشنا کنیم.

روتین مراقبت از پوست در افراد میانسال چگونه است؟

میانسالی یک دوره حساس بین جوانی و سالمندی است که به‌نوعی مرز این دو به‌حساب می‌آید. به بیان ساده‌تر، این دوره به‌منظور ایجاد فرصت برای افرادی است که نتوانسته‌اند برنامه‌های موردعلاقه خود را در دوره جوانی انجام دهند. به طور دقیق نمی‌توان به سن مشخص در ارتباط با میانسالی اشاره کرد ولی به نظر می‌رسد آغاز آن از سن 40 سالگی باشد.

در این محدوده سنی ممکن است یک فرد در مقابل آینه بایستد و به خطوط چین‌وچروک روی صورت خود توجه داشته باشد. احتمالاً هر یک از این خطوط یادآور رنجی درگذشته و یا حتی روند عادی و معمولی گذشت سن باشد. هر چه که هست، این خطوط امید و اعتمادبه‌نفس را در فرد سرکوب می‌کند. با این حساب باید چاره‌ای برای کند یا متوقف کردن آن وجود داشته باشد.

چاره و پیشگیری برای توقف این پدیده، استفاده از روتین مراقبت از پوست در میانسالی است. حتماً این را می‌دانید که افزایش سن، باعث از بین رفتن چربی‌های طبیعی صورت می‌شود و در این زمان است که خشکی به سراغ پوست فرد می‌آید. اگر خشکی بیش از حد باشد، پوست فرد چروکیده شده و علاوه بر  ظاهر نامناسب باعث ایجاد مشکلات پوستی از قبیل، ترک پوست، سوزش و ایجاد خارش نیز، خواهد شد.

برای اینکه چنین مشکلاتی برای فرد به وجود نیاید بهتر است برنامه منظم مراقبتی برای پوست در نظر گرفت که در ادامه به شرح کامل آن خواهیم پرداخت.همچنین استفاده از دستگاه هایفوتراپی یکی از راه های رفع چین و چروک صورت میباشد.

مزایا داشتن روتین مراقبت از پوست

مزایای داشتن روتین مراقبت از پوست

باتوجه‌به توضیحات مفصلی که در خصوص روتین مراقبت از پوست در میانسالی داده شد می‌توان به این نتیجه رسید که نتیجه انجام این روتین‌ها کاملاً مطلوب و مناسب است، زیرا افراد با اجرای یک‌ماهه این نوع روتین‌ها نتایج محسوسی روی پوست خود احساس می‌کنند.

به نظر می‌رسد هر عادت مثبت که در ناخودآگاه انسان شکل می‌گیرد راه‌های رسیدن به هدف نهایی و مطلوب را هموارتر می‌کند پس چه عادتی بهتر از رسیدگی و مراقبت به خود که می‌تواند حلال بسیاری از مشکلات افراد باشد.یکی از این مشکلات نبود اعتماد بنفس در افراد مختلف است که با رسیدگی و مراقبت به خود و پوست، این مسئله حل شده و اعتماد به بنفس فرد افزایش می‌یابد.

 علاوه بر این، روتین‌های مراقبت از پوست، بسیار کم‌هزینه و پربازده هستند. تنها سرمایه‌ای که برای این نوع مراقبت نیاز داریم زمان و حوصله کافی است که به نظر می‌رسد با دیدن نتیجه مطلوب، خستگی انرژی ازدست‌رفته و زمان برطرف خواهد شد. البته توجه به یک برنامه‌ریزی متعهدانه نیز باید جزو ضروریات رسیدن به نتیجه فوق‌العاده باشد.

در روتین مراقبت از پوست شما می‌توانید از انواع دستگاه پاکسازی صورت خانگی و یا ماسک‌های مغذی برای پوست خود استفاده کنید و از مزایای این ماسک‌ها بهره‌مند شوید، حتی بیشتر متخصصان تغذیه بر این باورند که از هر نوع ماده ‌غذایی مفید و مغذی که مصرف کنید ماسکی تهیه کرده و بر روی پوست خود قرار دهید. در این صورت مزایای این نوع مراقبت دوچندان خواهد شد.

چرا افراد میانسال باید روتین مراقبت از پوست داشته باشند؟

همان‌طور که مشخص است رسیدن به یک پوست صاف و ایده‌ال در یک روز امکان‌پذیر نمی‌باشد. افراد باید حداقل دوره‌ ماهانه و بیشتر از آن را برای پوست خود در نظر بگیرند. با این حساب افراد اگر در سنین بعد از جوانی، روتین مراقبت از پوست در میانسالی را مورد توجه قرار دهند می‌توانند با یک پوست عاری از نقص وارد پیری و سالمندی شوند.

دلیل تاکید بر این سخن بدین خاطر است که روند پیری و قرارگرفتن در این مرحله، مشکلات بسیار زیادی دارد پس بهتر است ما انجام برخی کارها و مراقبت‌ها این دوره را برای خود آسان‌تر کرده و لذت زیادی از دوره‌ای که در آن هستیم داشته باشیم.

معرفی روتین‌های پوستی افراد میانسال

معرفی روتین‌های پوستی افراد میانسال

به نظر می‌رسد؛ شناخت پوست اولین گام در انتخاب و استفاده از روتین‌های پوستی است. با آگاهی از نوع پوست خود بهتر می‌توانید در انتخاب محصولات مراقبتی پوست مانند پاک‌کننده‌ها و دیگر موارد دقت داشته باشید. به‌عنوان‌مثال؛ اگر پوست چربی دارید بهتر است از پاک‌کننده‌های فاقد روغن استفاده کنید و اگر پوست شما کاملاً خشک است انتخاب یک پاک‌کننده بدون الکل پیشنهاد می‌شود. همچنین می توانید برای تاثیر فوری و بیشتر از دستگاه های پاکسازی صورت خانگی مثل دستگاه اتوی صورت استفاده کنید.

اگر بخواهیم ساده‌ترین روتین مراقبت از پوست در میانسالی را در نظر بگیریم، شستشوی ساده با مواد غیرشیمیایی و گیاهی می‌تواند بهترین انتخاب باشد. گلاب، یکی از بهترین و مناسب‌ترین مواد برای شستشوی پوست در هر سن بخصوص میانسالی است. البته بهتر است به این نکته نیز، توجه داشته باشید که افراط در این کار نیز، می‌تواند پوست افراد را خشک نماید و نتیجه عکس داشته باشد.

پس از شستشوی پوست به روش صحیح، مرطوب کردن آن می‌تواند گام مهم بعدی برای حفظ نرمی و رطوبت پوست باشد. اگر در نظر دارید یک مرطوب‌کننده مطلوب برای پوست خود تهیه نمایید، پیشنهاد می‌شود که از مرطوب‌کننده‌های حاوی نیاسینامید، گلایکولیک اسید و هیالورونیک اسید خریداری کنید. این ترکیبات علاوه بر مرطوب‌کنندگی از ایجاد لک‌های پوستی نیز، جلوگیری می‌کنند.همچنین بخور دادن صورت با دستگاه بخور سرد به رطوبت و طراوت پوست کمک شایانی میکند.

چون گام سوم در توجه به روتین مراقبت از پوست در میانسالی استفاده از کرم‌های ضدآفتاب مناسب است، پس پیشنهاد می‌شود از ضدآفتاب‌های حاوی مرطوب‌کننده استفاده کنید. با این شرایط می‌توانید علاوه بر جلوگیری از آفتاب‌سوختگی یک مرطوب‌کننده قوی و قدرتمند نیز بر روی پوست خود داشته باشید.

سوالات متداول

مهمترین اقدام برای جلوگیری از پیری پوست چیست؟

چه روز آفتابی و چه زیر باران باید از ضد آفتاب استفاده کنید و از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید، دائما پوست خود را مرطوب کنید و نگذارید خشک بماند. رعایت همین دو نکته به تنهایی تاثیر بسیار زیادی در کیفیت پوستتان دارد.

آیا درمان لک در سن میانسالی با روتین پوستی قابل درمان است؟

بله، شما می توانید با انجام اقدامات خانگی و عمومی در ساعات ابتدایی روز صورت این کار را انجام دهید. شب‌ها پوست ضعیف‌تر و نازک‌تر است و تحمل داروها یا مواد قوی را ندارد. البته که برای تشخیص نوع لک و چگونگی برطرف کردن آن بهتر است با پزشک یا متخصص مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *