دسته‌بندی نشده

بهترین دستگاه آر اف کدام است ؟

پوست صورت و بدن ممکن است در اثر عوامل مختلف مانند چاقی و لاغری، بالا رفتن سن و… دچار پیری و مشکلات دیگر شود، متاسفانه این امر باعث پایین آمدن اعتماد به نفس در افراد می شود زیرا آنها دیگر نمی توانند در اجتماع ظاهر شوند و نسبت به خود احساس خوبی نخواهند داشت به همین خاطر پزشکان سال ها به دنبال پیدا کردن راه حل برای این گونه مشکلات بوده اند. امروزه خوشبختانه با استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال تا حدود زیادی زیبایی و جوانی از دست رفته پوست به افراد بازخواهد گشت.

از این رو در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع این دستگاه و موضوعات دیگر در ارتباط با آن بپردازیم. پس اگر شما هم به پوست خود اهمیت می دهید مطالب زیر را از دست ندهید.

فهرست مطالب

خانم جوانی با حوله روی سر خود، روی تخت دراز کشیده و پزشک با استفادخ از دستگاه آر اف فرکشنال در حال جوانسازی وست صورت او می باشد
بهترین دستگاه آر اف فرکشنال

معرفی انواع دستگاه آر اف

باید بدانید که قبل از استفاده از دستگاه آر اف و همچنین اقدام به خرید می بایست نسبت به انواع آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید با توجه به نیاز ها و مشکلات خود مناسب ترین مدل را انتخاب کرده و بعد از استفاده از آن نتایج مورد نظر خود را به دست آورید. انواع دستگاه آر اف عبارت اند از:

  • آر اف تک قطبی

نوع یک قطبی یا همان مونوپلار به کمک سیستم رادیو فرکانس می تواند انرژی لازم را با فرکانس 6 مگاهرتز به پوست منتقل کند که این کار به وسیله نوک الکترود در دستگاه انجام خواهد شد. نوع ماژول در مدل مونوپلار سرمازا است. از این مدل بیشتر در نواحی چشم برای اموری مانند برطرف کردن چروک، لیف نمودن ابرو و… استفاده می شود که بعد از استفاده آثار مثبت آن بر روی پوست کاملا مشهود و مشخص است. علاوه بر این موارد می توان از این نوع دستگاه آر اف فرکشنال جهت رفع لکه های پوستی و جای زخم و اسکار نیز استفاده نمود.

  • آر اف دو قطبی (بایپولار)

آر اف دو قطبی با نام دیگر بای پلار نیز شناخته می شود. تفاوت عمده میان این مدل و مدل قبلی یعنی یک قطبی در نوع عملکرد آنها است به این صورت که در مدل یک قطبی تنها یک الکترود بر روی پوست و همچنین الکترود پایه نیز در یک سمت دیگر قرار می گیرد اما در دو قطبی اینگونه نیست زیرا دو الکترود بر روی سطح پوست قرار خواهد گرفت به همین خاطر عمق نفوذ در بای پلار بیشتر است البته همین موضوع باعث ایجاد درد در آن ناحیه خواهد شد.

با توجه به مطالب گفته شده، برای پوست نواحی حساس مانند دور چشم بهتر است از مدل یک قطبی استفاده شود. زیرا این مدل با درد کمتری همراه است و برای آن نواحی بسیار مناسب تر است. دقت داشته باشید که در انتخاب نوع دستگاه آر اف فرکشنال حساسیت زیادی به خرج دهید.

تصویر دستگاه آر اف سالنی مثلثی
دستگاه آر اف سالنی

انوع دستگاه آر اف از نظر نوع کاربرد

علاوه بر دسته بندی قسمت قبل که براش شما شرح داده شد، می توان آنها به مدل های مختلفی از نظر نوع کاربرد و قابلیت استفاده به شرح زیر نیز تقسیم بندی نمود:

دستگاه آر اف سالنی

سالن های زیبایی که مجوز لازم برای انجام مراقبت های پوستی را دارند می توانند با تهیه دستگاه آر اف سالنی به راحتی به مراجعان خود خدمات بیشتری را جهت جوانسازی پوست ارائه دهند. استفاده از این نوع دستگاه ها نیاز به آموزش کار با دستگاه را دارند؛ زیرا در غیر اینصورت علاوه بر آنکه باعث جوانسازی نخواهند شد بلکه ممکن است باعث ایجاد مشکلات پوستی بیشتری نیز در افراد شود. توصیه می شود که این دستگاه از فروشگاه های معتبر تهیه گردد تا از کیفیت آن اطمینان حاصل شود.

دستگاه آر اف کویتیشن
معرفی دستگاه آر اف کویتیشن

دستگاه آر اف کویتیشن

تکنولوژی به کار رفته در آر اف کویتیشن بسیار به سونوگرافی شباهت دارد و با استفاده از امواجی به نام اولتراسونیک باعث می شود که سلول های چربی موجود در ناحیه مورد نظر با مولکول آب به طور کامل برطرف شوند. این مولکول های آب با نفوذ و فراوان در بافت چربی باعث لغزش آنها شده و در نتیجه بعد از تجزیه شدن از طریق ادرار از بدن دفع می شوند؛ بنابراین استفاده از این دستگاه بدون هیچ گونه عمل جراحی و در کمترین مدت زمان می تواند افراد را به اندام دلخواهتان برساند.

دستگاه مینی آر اف خانگی

اگر قصد دارید آر اف تراپی را در خانه انجام دهید، نگران نباشید زیرا شما می توانید به راحتی دستگاه مینی آر اف خانگی را تهیه کنید و بدون هیچ گونه دردسری عملیات جوانسازی را انجام دهید زیرا این دستگاه باعث کلاژن سازی در پوست شده که این امر بر جوانسازی تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت علاوه بر آن با استفاده از دستگاه آر اف خانگی می توانید پوست صورت خود را به طور کامل پاکسازی نمایید.

یک خانم جوان با یک لباس مشکی و کاربرد دستگاه آر اف
کاربرد های دستگاه آر اف

کاربردهای دستگاه آر اف فرکشنال

در قسمت های قبل با انواع دستگاه آر اف فرکشنال و عملکرد آنها تا حدودی آشنا شدید، در این قسمت می خواهیم به طور خلاصه به کاربرد های این دستگاه بپردازیم تا بتوانیم به اهمیت استفاده از آن پی ببریم. اگر بخواهیم مهم ترین کاربرد دستگاه آر اف را نام ببریم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • قابل استفاده در کلیه قسمت ها

شما می توانید از این دستگاه در تمام نواحی پوست بدن خود استفاده کنید و به جوانسازی آن کمک نمایید.

  • لیف پوست

با افزایش سن، عمل کلاژن سازی در پوست کند و یا متوقف خواهد شد که این موضوع بر روی شل شدن پوست تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت اما این دستگاه می تواند عمل کلاژن سازی در پوست را انجام دهد که منجر به جوان شدن دوباره و سفت شدن آن خواهد شد.

  • برطرف نمودن ترک های پوستی

ترک های پوستی یا همان استرچ مارک ممکن است بر اثر بارداری، لاغری، ورزش سنگین و… ایجاد شود و ظاهر نامناسبی را ایجاد کند که تحمل آن برای خانم ها کاری سخت است اما با استفاده از دستگاه آر اف به راحتی این ترک های پوستی از بین خواهد رفت و دوباره پوستی صاف جایگزین آن می شود.

  • از بین بردن اسکار و جای زخم

برخی اوقات زخم هایی که در اثر بریدگی و یا سوختگی به وجود می آید آثاری را بر روی پوست باقی می گذارند که به آنها اسکار می گویند. دستگاه آر اف می تواند به خوبی این گونه اسکار ها را برطرف نماید.

  • از دیگر کاربرد های دستگاه آر اف فرکشنال لیفت ابرو، لاغری و… را می شود نام برد.

با توجه به کاربرد های این دستگاه که در بالا به طور کامل بیان شد، شما می توانید با خرید یک دستگاه پوست خود را از همه نظر جوان سازید و در نتیجه بار دیگر پوستی صاف و بدون لک و چروک را به خود هدیه دهید.

شیوه کار با دستگاه آر اف فرکشنال

در قسمت های قبلی مشاهده نمودید که دستگاه آر اف در انواع مختلفی طراحی و تولید می شود که طبیعتا طرز کار آنها با یکدیگر تفاوت هایی دارد که می بایست در هنگام استفاده به آن توجه داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید، اما اگر بخواهیم شیوه کار با این دستگاه را به طور کلی بیان کنیم به این صورت است که ابتدا ناحیه مورد نظر را با استفاده از کرم های بی حس کننده کاور کنید و بعد از گذشت نیم ساعت از کیت مخصوص بیمار استفاده کرده و درمان را شروع نمایید.

توجه داشته باشید که حتما از کیت های یک بار مصرف استفاده شود. زیرا در غیر اینصورت اگر یک مراجعه کننده از بیماری مزمن پوستی رنج ببرد، این بیماری به افراد دیگر نیز سرایت خواهد کرد پس برای جلوگیری از چنین مواردی حتما بهداشت کامل را رعایت نمایید.

نکته دیگر در این قسمت شیوه نگهداری از دستگاه است. زیرا اگر اپراتور طرز صحیح کار با دستگاه را بلد نباشد نمی تواند به خوبی از آن نگهداری کند و در نتیجه بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی دستگاه دچار نقص خواهد شد.

دستگاه آر اف روی صورت یک خانم جوان قرار دارد
راهنمای خرید دستگاه آر اف

نکات مهم در خرید دستگاه آر اف فرکشنال

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که پوست خود و سلامتی آن اهمیت می دهید، توصیه می شود حتما از دستگاه آر اف فرکشنال استفاده کنید تا تاثیرات فوق العاده آن را بر پوست خود مشاهده نمایید. اطلاع از برخی نکات مهم به شما کمک می کند که بهترین دستگاه را خریداری نمایید، این نکات به شرح زیر است:

  • توجه به کاربرد دستگاه

یکی از عوامل مهم که باید در نظر داشته باشید کاربرد دستگاه است برای مثال اگر آن را برای استفاده در سالن می خواهید بهتر است مدل سالنی را انتخاب کرده و در صورتی که قصد استفاده در خانه را داشته باشید، می بایست از میان مدل های خانگی یکی را انتخاب کنید.

  • کیفیت دستگاه

شرکت های مختلفی این دستگاه را با کیفیت های مختلف تولید می کنند به همین خاطر در هنگام خرید حتما باید از میزان کیفیت آن اطلاع پیدا کنید، برای این کار بهتر است خرید خود را از مراکز معتبر انجام دهید.

  • قیمت

برخی از فروشنده ها سعی دارند محصولات فیک خود را با قیمت بسیار زیاد به مشتریان بفروشند که باید در موقع خرید مراقب این فروشنده ها باشید تا در دام آنها گرفتار نشوید.

اگر سه نکته بالا را همواره مورد توجه قرار دهید می توانید بهترین دستگاه آر اف فرکشنال را انتخاب و خریداری کنید. برای راحتی و همچنین اطمینان خاطر بیشتر می توانید خرید خود را به صورت اینترنتی و از طریق فروشگاه شفا انجام دهید. این فروشگاه با سابقه درخشان خود توانسته همواره بهترین محصولات با بالاترین کیفیت را به مشتریان خود عرضه کند.

منبع: laserclinics , rfwireless-world , brainmass

سوالات متداول

دستگاه آر اف چیست؟

دستگاه آر اف ، یک دستگاه زیبایی و لیفتینگ پوست است که با استفاده از امواج زادیو فرکانسی ، به کشیدن و سفت کردن پوست صورت و بقیه نواحی بدن می پردازد.

طرز استفاده از دستگاه آر اف چگونه است؟

طرز استفاده از دستگاه آر اف معمولا در 3 دسته خانگی، سالنی و کلینیکی متفاوت است. نحه کار با دستگاه آر اف خانگی معمولا آسان تر از بای موارد می باشد.

بهترین مارک دستگاه آر اف کدام است؟

دستگاه آر اف در  دسته خانگی، سالنی و کلینیکی وجود دارد. بهترین مارک دستگاه آر اف در میان این 3 دسته، معمولا متفاوت است. برای انتخاب بهترین مارک دستگاه آر اف خانگی ، می توانید به سایت فروشگاه شفا مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *