دسته‌بندی نشده

انواع گن بعد از عمل و گن های لاغری

پس از انجام عملیات خاصی مانند لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی و … بیماران اغلب از یک گن استفاده می‌کنند، اما تعداد کمی از بیماران در خصوص مزایای سلامتی استفاده از این گن‌ها مطلع هستند.پوشیدن گن بعد از عمل به منظور ایجاد فشار یکنواخت و مداوم بر روی قسمت های عمل شده و تسریع در چسبیدن پوست به عضله زیرین و سفت و یکدست شدن پوست ناحیه عمل شده، لازم و ضروری می باشد. در همه روش‌ها، بیمار حدودا هشت تا ده هفته باید بعد از انجام جراحی گن بپوشد. پوشیدن گن در طول روز لازم است اما افراد می‌توانند گن خود را تعویض کنند که البته تا چند ساعت اگر از گن استفاده نکنند، موردی ندارد، اما شب تا صبح (حین خواب) همیشه باید گن پوشیده شود، چراکه التهاب و تورم را کاهش می‌دهد.همچنین حفره‌هایی که برای خارج کردن چربی‌ها از بدن ایجاد شده‌اند، به هیچ عنوان نباید بخیه شوند، چراکه از طریق  این سوراخ‌ها ترشحات و چربی‌های لیز شده‌، دفع می‌شوند. بعد از اتمام عمل گن را در اتاق عمل می‌پوشانند. فشار بر روی زخم ها موجب تسریع بهبود بخشیدن و فرو نشاندن زخم ها خواهد شد.

Surgical Shapewear | after surgery body shaper | خرید گن لاغری | خرید گن زنانه | خرید گن مردانه | خرید گن بعد از عمل

فشاری که توسط گن روی پوست ایجاد می گردد باعث می شود که فیبرهای کلاژن تحریک شوند و با سرعت بیشتری از مکانیزم طبیعی بدن تولید شوند و شرایط بهبود زخم ها را فراهم نمایند. زمانی که چربی های اضافه از بدن خارج می گردد به جای آن ها فضای خالی ایجاد می‌شود، که تجمع خون در زیر پوست را به همراه دارد؛ برای جلوگیری از تجمع خون با اعمال فشار خارجی توسط گن های فشاری فضای خالی ایجاد شده از بین خواهد رفت و پوست به بافت زیرین خود می چسبد و در نتیجه فضایی جهت تجمع مایعات وجود نخواهد داشت.فضای خالی ایجاد شده همانطور که باعث تجمع چربی می گردد، پوست آزاد نیز دچار حرکات رفت و برگشت خواهد شد و موجب ایجاد چین خوردگی و چروک روی پوست می‌شود؛ پوشیدن گن در دوران نقاهت باعث می گردد که پوست روی محل مطلوب و مناسب خود قرار بگیرد و در همان محل بصورت صاف جوش بخورد و در نتیجه از چین و چروک جلوگیری نماید. شکل و ظاهر زخم های ایجاد شده بعد از عمل از اهمیت بسزایی برخوردار است، قابل ذکر است که زخم های داخلی به زمان بیشتری برای بهبودی و صاف و یکدست شدن نیاز دارند. 

Surgical Shapewear | after surgery body shaper | گن لاغری مردانه | گن لاغری زنانه | آیا شکم بند شکم را کوچک میکند

 شما باید گن مخصوصی را به غیر از مواقعی که به حمام می‌روید، به مدت 4 هفته بعد از عمل لیپوماتیک به سه دلیل اصلی زیر استفاده نمایید :۱ ) کنترل تورم :فشرده سازی بافت‌های شما کمک می‌کند که بدن شما به جذب مایع آدم که در بافت‌ها پس از انجام هر روش تجمع می‌یابد، کمک کند. بدون کمک گرفتن از گن، جذب مایع آدم مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید.۲ ) بهبود کانتور :گن کمک می‌کند تا بافت‌ها در زمان بهبود چسبندگی خود به لایه‌های زیرین را حفظ نمایند و در نتیجه از بروز ظاهر چروک در پوست بر خلاف تمایل فرد بیمار که ممکن است اتفاق بیفتد، جلوگیری شود.۳ ) بهبود زخم :ایجاد فشار در بهبود ظاهر زخم نقش دارد. زخم لیپوماتیک در جلوی بدن شما و طویل است، بنابراین هر عاملی که می‌تواند کمک کند تا این زخم صاف‌تر، نرم‌تر و کمتر قابل مشاهده باشد، به نفع شما خواهد بود.

! ) به همین علت بسیاری از پزشکان معتقدند که استفاده از گن به همان اندازه روش لیپوماتیک اهمیت دارد و اگر مهم‌تر از آن نیز نباشد، همانند خود روش لیپوماتیک مورد استفاده در تعیین نتیجه نهایی مؤثر است.

 

Surgical Shapewear disadvantages | عوارض گن بعد از عمل | گن فشاری | تاثیر گن ساعت شنی | عوارض شکم بند طبی

 

مشکلات خطرات و عوارض پوشیدن گن بعد از عمل شل و نامناسب

۱ ) تشکیل سروما seromas .

۲ ) ایجاد پوست غیر یکنواخت .

۳ ) ایجاد لنف ادم lymphedema .

۴ ) ایجاد و باقی ماندن اسکار قرمز در جای سوراخ Red Scar .

۵ ) نکروز و مرگ پوست بدلیل عدم خونرسانی به سطح پوست .

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که گن نباید آن‌قدر فشار بیاورد که باعث نکروز پوستی شود. نکروز پوستی عبارت است از نرسیدن خون به سطح پوست و در نتیجه از بین رفتن قسمتی از پوست. گن‌ها باید متناسب با سایز بیمار باشند و پوست چک شود که روی هم جمع نشده باشند و بیمار گن را به‌صورت متناوب استفاده کند. نکته دیگر این است که  15 الی 20 روز بعد از عمل، بیمار باید گن را کوچک‌تر کند البته باز هم باید تاکید کرد که کوچک کردن سایز گن، نباید به قدری باشد که به پوست فشار وارد کند و نباید گن قدرت جذب بودن خود را از دست بدهد؛ در نظر داشته باشید فشار بیش از حد می تواند باعث تورم و التهاب شود و چنانچه پس از یک هفته که ترشحات زخم و محل عمل لیپوساکشن کاهش یافت، همچنان فشار زیاد باشد، فشار با مسدود کردن مسیر رگ های لنفاوی باعث اختلال در تخلیه ترشحات و اختلال در روند بهبودی می شود. از سوی دیگر اگر فشار گن کمتر از حد لازم باشد، باعث تجمع مایعات و ترشحات در تونل های ایجاد شده در لیپوساکشن و اصطلاحا ایجاد سروما می شود. 

The Importance of Using Surgical Shapewear انتخاب سایز گن | فواید گن | گن لاغری کل بدن | مارک گن خوب | گن لاغری بدن

 

اهمیت استفاده از گن بعد از عمل

مراقبت های پس از انجام لیپوماتیک به مراتب نقش بسیار جدی در تعیین نتیجه عمل و  همچنین رضایتمندی بیماران خواهد داشت . میتوان گفت همانگونه که عملی مانند لیپوماتیک در کاهش وزن و تناسب اندام بسیار موثر میباشد ، مراقبت های پس از انجام این عمل از درجه ی اهمیت بیشتری برخوردار است. گن بعد از عمل یکی از مواردی است  که در نتیجه پس از عمل و جراحی تاثیر بسزایی دارد.متاسفانه تعدادی از بیماران، بعد از عمل به علت عدم مراقبت های پس از عمل همانند : نپوشیدن گن مناسب عدم نشستن صحیح و خوابیدن به شکل درست و همچنین عدم انجام ماساژ به تعداد لازم به صورت موثر و اصولی ، نتیجه مطلوب را از عمل خود نخواهند گرفت و در بعضی از موارد عواقب جبران ناپذیری برای فرد در پی خواهد داشت. انتخاب گن مناسب و همچنین پوشیدن گن با توجه به دستورالعمل و توصیه های پزشک شما ، از نکات کلیدی در مراقبت‌های بعد از عمل می باشد. در صورت رعایت این مساله ، روند ترمیم و بهبودی پس از عمل تسریع می گردد و همچنین چین خوردگی های پوست به نحو چشمگیری از بین خواهد رفت. پس از عمل ، حداقل باید برای مدت دو هفته بصورت شبانه روزی از گن مناسب استفاده کرد و فقط برای حمام رفتن و دستشویی رفتن برای مدت کوتاه می تواند در آورده شود. به طور کلی استفاده از گن بعد از عمل باعث می شود که بعد از پایان دوره نقاهت شکمی یکدست و صاف تر، محو شدن محل برش ایجاد شده و قابل دید نبودن و در نتیجه ایجاد نتایج مطلوب و مورد رضایت خواهد شد.  

Surgical Shapewear benefits | فواید گن بعد از عمل | بستن گن هنگام خواب | فواید شکم بند | گن هنگام ورزش | آموزش استفاده گن

 

مهم ترین شاخصه های گن لاغری و بعد از عمل :

تاثیر گن بعد از عمل لیپوماتیک | بستن گن هنگام خواب | The most important characteristics of surgical shapewear

 

Avoid of Fluids Accumulation with surgical shapewear - جلوگیری از تجمع مایعات

 

مهم ترین شاخصه های گن بعد از عمل » جلوگیری از تجمع مایعات

زمانی که چربی های اضافه از بدن خارج می گردد به جای آن ها فضای خالی ایجاد می گردد، که تجمع خونابه در زیر پوست را به همراه دارد که برای جلوگیری از تجمع خونابه با اعمال فشار خارجی توسط گن های فشاری فضای خالی ایجاد شده از بین خواهد رفت و پوست به بافت زیرین خود می چسبد و فضایی جهت تجمع مایعات وجود نخواهد داشت. 

Improve appearance and uniformity with surgical shapewear گن خوب چی بخرم

مهم ترین شاخصه های گن بعد از عمل » بهبود شکل ظاهری و یکنواخت شدن

پوست آزاد نیز دچار حرکات رفت و برگشت خواهد شد و باعث ایجاد چین خوردگی و چروک روی پوست خواهد شد. پوشیدن گن باعث می گردد که پوست روی محل مطلوب و مناسب خود قرار بگیرد و در همان محل بصورت صاف جوش بخورد و از چین و چروک خوردن جلوگیری شود. 

Swelling control after surgery with Surgical Shapewear

مهم ترین شاخصه های گن بعد از عمل » کنترل تورم بعد از عمل

تورم یا همان ادم بافت، نتیجه فشارهای مختلف بر روی مایعات میان بافتی بدن است. بدون اشاره به جزییات این فشارها و انواع آن، یکی از مهم ترین نوع آن، فشار مکانیکی خارج از سیستم عروقی و رگ های بدن است ( که همان فشار مایعات میان بافتی نام دارد ). با پوشیدن گن بعد از عمل در واقع با تحت فشار قرار دادن قشای میان بافتی مایعات موجود در در آن ناحیه را به مسیر بازگشت به رگ ها و عروق لنفاوی هدایت کرده و نهایتاً به قلب باز می گردانیم. این فرآیند باعث جلوگیری از روند گسترش تورمی خواهد شد که در جریان شکل گرفتن بود و کمک فراوانی به جذب مایعاتی می کند که باعث به وجود آمدن ادم خواهند شد. این یکی از مهمترین دلایلی است که بیمار میبایست بمحض پایان یافتن عمل گن فشاری را به تن کند. 

faster Improve of wounds healing with surgical shapewear

 

مهم ترین شاخصه های گن بعد از عمل » بهبود سریعتر زخم ها

بیمارانی که تحت عمل جراحی انتخابی مانند لیپوماتیک قرار می‌گیرند برای کمک به بهبود سریع‌تر و دادن شکل دلخواه به بدن از گن استفاده می‌کنند. گن بعد از عمل لیپوماتیک برای بهبود گردش خون به بخشی از بدن که در آنجا استفاده می‌شود، ساخته شده است.با افزایش جریان خون به ناحیه آسیب دیده بدن، زخم سریعتر و با عوارض کمتری بهبود می‌یابد. همچنین پس از انجام عمل لیپوماتیک استفاده از گن می‌تواند ثبات بیشتری را در بافت آسیب دیده ایجاد کند و با پایدار نگه داشتن ناحیه موجب بهبودی زخم با حداقل جای اسکار می‌شود. 

Reduced postoperative infection with surgical shapewear

 

مهم ترین شاخصه های گن بعد از عمل » کاهش عفونت

مزیت دیگر استفاده از گن پس از لیپوماتیک، کاهش احتمال بروز عفونت در ناحیه باز است. با کاهش آلاینده‌های احتمالی که بدن در تماس با آن قرار می‌گیرد، در اصل، گنی که به درستی طراحی و پوشیده شده است، بدن را به شکل طبیعی خود باز می‌گرداند و تورم، درد و التهاب عضلات و بافت‌های اطراف ناحیه تحت عمل را کاهش می‌دهد.  

Different types and models of Surgical shapewear | گن مردانه - گن زنانه - خرید گن بعد از عمل مناسب - خرید گن ارزان

 

انواع گن های بعد از عمل و لاغری :

 

Facial jaw and chin shapewear فک بند | گن فک | گن چانه | گن صورت

گن جراحی صورت فک چانه و غبغب

بعد از جراحی از بین بردن غبغب با لیپوماتیک، فرد باید از گن سر و صورت و چانه و غبغب به مدت دو تا سه هفته به صورت مداوم از استفاده بکند. این گن های نواری شکل به طور عمودی زیر گردن قرار می گیرند و در قسمت بالای سر با برچسبي ثابت می شوند. طي دو تا سه هفته اول باید گن محکم بسته شود. 

Abdomen and sideways shapewear - Tummy Control خرید شکم بند | گن لاغری شکم | قیمت شکم بند | قیمت گن شکم و پهلو

 

گن شکم و پهلو | گن بعد از عمل شکم و پهلو

گن شکم و پهلو با قدرت فشردگی بالا  باعث کاهش اندازه و حجم شکم و پهلو ها میشود و قسمت بالای زانوها تا قسمت زیر ناف ( قسمت باسن ، ران های پاها ، شکم و پهلوها ) را می پوشاند. گن شکم و پهلو با فشار به ناحیه شکم، اشتهای شما را کاهش میدهد و باعث میشود شما سریعتر احساس سیری پیداکنید.همچنین باعث میشود شکم و پهلو شما حالت طبیعی و نرمال، همچون یک ورزشکار به خود بگیرند. بر روی این گن میتوانید انواع تیشرت، پیراهن، لباس مجلسی ، لباس شب ، لباس خواب و هر نوع لباس دیگری را بپوشید. 

Thighs and legs shapewear | قیمت گن لاغری پا | خرید گن پا مردانه | خرید گن پا زنانه

 

گن لاغری ران پا | گن ران مردانه – گن ران زنانه

گن ران پا » باسن، ران، شکم و پهلوها را تحت فشار قرار داده و با بافت خاص آن بر روی سلولیت های این ناحیه ها فشار وارد می کند. به سبب بافت نرم گن ران پا شما بدون نگرانی می‌توانید به راحتی در تمام طول روز آن را به تن داشته و در محل کار، منزل، زمان ورزش و غیره به راحتی از آن استفاده کنید.استفاده از این گن در کنار ورزش و تغذیه مناسب بدن شما, تا 70% به رفع سلولیت های بد فرم باسن، ران، شکم و پهلو کمک کرده و موجب کاهش چربی های زائد در این نواحی می شود.   

upper body bust-bra Shapewear گن نیم تنه | گن بالاتنه | خرید گن سوتین | سوتین گنی | خرید گن سینه | گن سفت کننده سینه

گن لاغری و بعد از عمل نیم تنه و بالاتنه | گن نیم تنه و بالاتنه

گن نیم تنه و بالاتنه باعث افزایش درجه حرارت بدن شده وسبب تعریق زیاد بدن می گردد و از آنجایی که گن نیم تنه و بالا تنه » سطح سینه ، نواحی اطراف سینه ها و دورسینه را تحت فشار قرار داده و با بافت خاص خود بر روی سلولیت های این ناحیه ها فشار وارد می کند، چربی سوزی این نواحی را افزایش داده و لاغری و کاهش وزن را نیز به دنبال دارد؛ این گن بعد از عمل و لاغری قابل استفاده برای زمان ورزش ، حرکات موزون ، نرمش ، آیروبیک و پیاده روی و … نیز می باشد که باعث کاهش وزن بیشتر و افزایش چربی سوزی و نتایج بهتر از حرکات ورزشی می گردد. 

Arm shapewear - Hand shapewear | خرید گن بازو | گن | گن بازو لیپوماتیک | گن لیفت بازو | گن بازو مردانه | گن بازو زنانه

گن لاغری و بعد از عمل بازو | گن بازو

گن لاغری و بعد از عمل بازو برای نگه داری و یکنواخت نشان دادن چربی های قسمت بازو استفاده می شود. همچنین این گن از افتادگی و شل شدن چربی های بازو نیز جلوگیری می کند. گن لاغری دست و بازو با قدرت فشردگی بالا باعث کاهش اندازه دست و بازوی شما شده و علاوه بر این قسمت های پشت کتف را نیز سفت نگه می دارد و بعد از مدتی دست ها و بازو خوش فرم می شوند. بر روی این گن می‌توانید انواع تیشرت،پیراهن، لباس مجلسی ، لباس شب ، لباس خواب و هرنوع لباس دیگری را بپوشید.  

Full body shapewear | Complete body shapewear گن یکسره | خرید گن تمام بدن | گن سرتاسری | گن تمام تنه | گن پوشش کامل

گن یکسره و تمام بدن

گن لاغری سرتاسری لاغری و بعد از عمل با پوشش دادن بیش از ۸۵% طول بدن موجب خوش فرم شدن قسمت های باسن، شکم، پهلو ها، بالاتنه و سینه، ران پا و قسمت پشت شده و بعد از مدتی تمام قسمت‌های بدن شما خوش فرم می شوند. این گن با تحت فشار قرار دادن سرتاسری بدن چربی سوزی این نواحی راافزایش داده و لاغری و کاهش وزن را نیز برای شما به دنبال دارد.  

گن لیپوماتیک | گن ابدومینوپلاستی | گن لاغری زنانه | گل لاغری مردانه | گن بعد از عمل چیست | surgical shapewear

 

سخن پایانی

در پایان با توجه به دلایل ذکر شده، بسیاری از جراحان بر این باور هستند که استفاده از گن بعد از انجام عملجراحی لیپوساکشن، عاملی بسیار مهم و ضروری برای حصول بهترین نتیجه است. گرچه ممکن است چندهفتهبه نظر زمان زیادی بیاید ولی حالا با دانستن علت، راحت‌تر با آن کنار خواهید آمد. شما می توانید انواع گن ها و سایر تجهیزات زیبایی و پزشکی از جمله دستگاه پلاسما فیوژن، دستگاه لاغری کویتیشن لاغری و … را از طریق وبسایت شفا به راحتی سفارش داده و در اسرع وقت در محل موردنظر آن را تحویل بگیرید.    

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *