دسته‌بندی نشده

کربوکسی تراپی چیست؟

همه افراد می خواهند پوستی زیبا داشته باشند، امروزه روش های بسیاری برای بهبود مشکلات پوستی وجود دارد که یکی از این روش ها کربوکسی تراپی نام دارد. کربوکسی تراپی شاید برای خیلی از افراد ناشناخته باشد اما می‌توان کربوکسی تراپی را به عنوان یکی از موثر ترین راه‌ها برای بهبود بعضی از مشکلات پوستی دانست! در ادامه به بررسی تخصصی مزایا، کاربردها و عوارض این روش زیبایی خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید..
دستگاه کربوکسی تراپی خانگی

Carboxytherapy Device – دستگاه کربوکسی تراپی خانگی 

 

دی اکسید کربن در بدن ما در همه زمان ها وجود دارد. ما در تنفس اکسیژن مصرف و در بازدم دی اکسید کربن را از بدن خارح می کنیم. دی اکسید کربن به گردش خون بدن کمک می کند. همه سلول های بدن صرفه نظر از کار خود (سلولهای قلب، مغز، پوست) دی اکسید کربن را به عنوان زباله ازخود خارج می سازند، بنابراین در تنفس، اکسیژن به ریه فرستاده شده و سپس به سلول ها انتقال یافته تا به کمک آن فعالیت و سوخت و ساز خود را انجام دهند؛ زمانی که سلول های بدن سوخت و ساز خود را انجام می دهند دی اکسید کربن موجود را آزاد می کنند، سپس آن را به خون می فرستند تا آن را به صورت کامل دفع کند.
 
کربوکسی تراپی چیست

What Is Carboxytherapy – کربوکسی تراپی چیست 

 
وقتی ما دی اکسید کربن را به سلول ها تزریق کنیم، سلول با مقدار زیادی دی اکسید کربن مواجه می شود! در نتیجه گردش خون در آن نقطه افزایش می یابد تا این دی اکسید کربن اضاقی را دفع کند و همچنین میزان اکسیژن بیشتری به این نقطه برسانند، بدن این مورد را به عنوان کمبود اکسیژن تلقی می کند و جریان خون در این منطقه افزایش می یابد که در نتیجه این افزایش گردش خون سبب رسیدن مواد مغذی به این منطقه می شود و ترمیم سلولی اتفاق می افتد؛ در نتیجه‌ی این تغییرات ما سلول و سیستم گردش خون را فریب می دهیم…! برای مثال این درمان باعث می شود که در نواحی مانند دور چشم که به دلیل عدم گردش خون تیرگی به وجود آمده است و یا در سلولیت ها گردش خون افزایش یابد و درمان صورت گیرد.
 
همه چیز درباره کربوکسی تراپی

All About Carboxy – همه چیز درباره کربوکسی تراپی

 

چرا کربوکسی تراپی ؟ کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی تکنیک پیشرفته و خاصی است که در آن از عناصر طبیعی برای جوان‌تر و سالم‌تر کردن پوست بهره گرفته می‌شود. پس از چند جلسه کوتاه به وضوح متوجه بهبود وضعیت پوست و کمتر شدن لکه‌ها می‌شوید. بهترین بخش این درمان موثر صددرصد طبیعی بودن آن است. محبوبیت روش کربوکسی تراپی در سراسر جهان رو به فزونی است و هر روز تعداد بیشتری آن را به عنوان بهترین روش برای جوانسازی پوست به رسمیت می‌شناسند.
کربوکسی تراپی درمانی با حداقلِ تهاجم است که ایمنی و کارآمدی آن برای جوانسازی پوست اثبات شده است.
 
خطرات و عوارض کربوکسی تراپی

Carboxytherapy Disadvantages – خطرات و عوارض کربوکسی تراپی

 

عوارض کربوکسی تراپی زیر چشم و بدن

کربوکسی تراپی یک روش درمانی بسیار موثر و بدون عارضه می باشد اما برخی از عوارض احتمالی همانند دیگر روش های جوانسازی پوست ممکن است رخ دهد، عوارضی مانند تورم و کبودی که کاملا موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود و جایی هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.
گاز استفاده شده برای این عمل زیبایی، غیر سمی و کاملا بی ضرر می باشد که به طور طبیعی توسط سلول های بدن ما بعنوان محصول متابولیسم هر روز تولید شده و وارد خون میشود و از طریق ریه ها دفع می شود؛ این گاز برای بدن غیر سمی می باشد ولی همچان تزریق میزان گاز با دستگاه سنجیده می شود! حتی اگر این گاز مستقیما وارد رگ شود هم نمیتواند مشکلی ایجاد کند و به راحتی دفع می‌شود پس نیازی به ترسیدن فرد نیست! به صورت کلی اگر فرد دارای بیماری خاصی نباشد بهترین نتیجه بدون عوارض جانبی حاصل می‌شود. برخی از مشکلات مانند قرمزی یا افزایش حرارت بدن بعد از عمل نیز به سرعت از بین می‌رود و حالت طبیعی به خود می‌گیرد.
 
مزایای کربوکسی تراپی

Carboxytherapy Benefits And Uses – مزایای کربوکسی تراپی

 

کاربردها و مزایا کربوکسی تراپی | اثرات استفاده کربوکسی تراپی

  • درمان سلولیت و کاهش وزن
  • درمان چین و چروک و ترمیم کننده پوست
  • بالا بردن استحکام و حالت کشسانی پوست
  • جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست
  • درمان ترک‌ها و جای زخم‌های بارداری
  • درمان جای جوش، آکنه، لک‌ها و ترک‌های پوستی
این روش عملیات بازسازی پوست می‌تواند برای موارد مختلفی مانند رفع چین و چروک‌های چشم، رفع سیاهی چشم، رفع ترک‌های ناحیه گردن و دست، رفع ترک‌های پوستی حاملگی، رفع ترک‌های پوستی ناشی از تغییر وزن در بدن و … در نواحی زیر استفاده شود :
  • کربوکسی پلک و دور چشم
  • کربوکسی صورت و گردن
  • کربوکسی بازوها و دست‌ها
  • کربوکسی باسن، پاها و کربوکسی واژن
هر کدام از این موارد دارای میزان تزریق و روش تزریق مشخصی است که توسط پزشک تعیین می‌شود.
به صورت کلی مهمترین کاربردهای این روش حهت درمان دو عارضه‌ی سلولیت و تیرگی دور چشم می‌باشد
! ) کربوکسی تراپی سلولیت چیست؟
سلولیت به برآمدگی های چربی ناصاف بر روی ران و باسن می گویند که بیش از ۹۵ درصد از جمعیت زنان به آن دچار هستند. دلایل بسیاری برای به وجود آمدن این سلولیت ها در بدن انسان وجود دارد که این بیماری در مردان بسیار نادر است زیرا ساختار پوستی در مردان و زنان متفاوت است، نازک‌تر بودن پوست زنان و وجود لایه‌های چربی بیشتر نسبت به مردان و بسیاری از دلایل دیگر مانند تغییرات هورمونی و … باعث ایجاد سلولیت در زنان خواهد شد.
! ) کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟
اعتقاد بر این است که حلقه‌های سیاه اطراف چشم، سلولیت و اسکارها تا حدی به دلیل ضعف در گردش خون آن ناحیه ایجاد می شوند. با تزریق مقدار اندکی از گاز کربن‌دی‌اکسید به ناحیه مورد نظر، بدن را فریب می دهیم تا جریان اکسیژن را به آن ناحیه افزایش دهد. درمان سیاهی دور چشم با روش کربوکسی تراپی بهترین اقدام و اثربخش ترین تکنیک می باشد که هیچ نوع عارضه‌ای درپی ندارد. چنانچه پس از چند سال اثرات درمان نیز از بین رفت، به راحتی می‌توان با تمدید و از سرگیری درمان، زیبایی را به چهره بازگرداند.
 
مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی

Carboxytherapy Stability – مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی

 

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی

در هرمرحله تزریق بهبود و بازسازی بیشتر صورت می‌گیرد به طوری که در مراحل پایانی پوست به تغییر محسوسی نسبت به حالت اولیه داشته است. پس از کامل شدن درمان ماندگاری کربوکسی تراپی 6 تا 2 سال می‌تواند ادامه داشته باشد. برخی از پزشکان توصیه می‌کنند که تکرار هرسال یک مرتبه تزریق می‌تواند بسیار مؤثر باشد. میزان اثر کربوکسی تراپی به شرایط جسمانی فرد نیز بسیار بستگی دارد. همچنین توصیه می‌شود که درمان هر 6 ماه یک بار تکرار شود و سبک زندگی سالمی در پیش گرفته شود تا نتایج ماندگار باشد.
 

تعداد جلسات کربوکسی تراپی + هزینه کربوکسی تراپی

هزینه کربوکسی بصورت جلسه‌ای محاسبه می‌شود و به نسبت سایر روش‌های مشابه هزینه مناسب‌تری دارد. تعداد جلسات درمان کروبوکسی تراپی با توجه به نوع درمان متفاوت است. به طور مثال تعداد جلسات کربوکسی تراپی برای درمان استریا در عرض چهار تا ده جلسه به فاصله یک هفته نتایج بسیاری موثری خواهد داشت. به صورت استاندارد نیز ۶ تا ۱۰ جلسه با فاصله هر یک یا دو هفته نیاز است و توصیه می‌شود. همچنین در بعضی درمان‌ها به منظور تثبیت نتایج درمانی ،سالی یک نوبت درمان برای چند سال تکرار می شود.
هزینه نیز با توجه به نوع درمان و تعداد جلسات درمانی متفاوت می باشد و قبل از بررسی و معاینات لارم توسط متخصص نمی‌توان هزینه دقیقی را مشخص نمود. در نظر داشته باشید بعد از اینکه کربوکسی تراپی انجام شد تا چند ساعت اولیه بعد از عمل باید از نفوذ آب و رطوبت به بدن جلوگیری شود و همچنین فرد تا حدود 4 الی 5 ساعت از استحمام و استخر رفتن خود داری کند.
 
خرید دستگاه کربوکسی

Carboxytherapy Device – خرید دستگاه کربوکسی

قیمت دستگاه کربوکسی تراپی خانگی | تجهیزات زیبایی کربوکسی

دستگاه کربوکسى پورتابل Portable Carboxy Pen CO2 به عنوان محصولی خانگی برای اولین بار در جهان به صورت پورتابل طراحی و آماده ارائه به کاربران محترم می‌باشد. با استفاده از این دستگاه سوزن با قدرت و سرعت بیشتری نسبت به محصولات موتوری فعلی به درون پوست نفوذ می کند و بیمار به میزان قابل توجهی درد کمتری تجربه می کند. افزون بر این، سوراخ به صورت عمودی و در نهایت قدرت ایجاد می شود و هیچ آسیبی در لایه فوقانی پوست ایجاد نمی شود، مانند خراش هایی که در حین استفاده از رولر ایجاد می شوند.
این ابزار چند کاربردی بوده و دارای صرفه اقتصادی است به طوریکه می توان از آن برای درمان و مراقبت پوست، تجزیه و برطرف سازی سلولیت، بهبود جریان خون استفاده کرد. از طریق تفنگ و یا لوله های سه راهه می‌توان CO2 تزریق نمود، این روش برای زدایش گوشت زیر چانه و زیر چشم بسیار مناسب است. پزشک یا کاربر دستگاه می تواند از آن برای تزریق در قسمت های وسیع تر مانند ساعد، ساق پا، شکم و غیره استفاده نماید.
برای دریافت مشاوره رایگان و آشنایی بیشتر با هر یک از محصولات با فروشگاه شفا در تماس باشید. 02166478248 – 09335104641

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *